2010.01.20. 20:54

Falco-siker az edzőmeccsen - Dies sorsa szombaton dől el

Zártkapus felkészülési kosárlabda-mérkőzésen a Falco nyolc ponttal, 84:76-ra legyőzte a Soproni KC-t. A próbajátékos lévő Dies sorsa a szombat esti, Kecskemét elleni találkozó után dől el.

Falco-Szova KC Szombathely-Soproni KC 84:76 (21:19, 13:23, 28:17, 22:17). - Szombathely, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Forrai S., Sabáli L.
Falco: Kálmán 12/6, Hajmásy 7/6, Frazier 22/6, Kazlauskas 18/12, Dies 5. Csere: Horti 4, Borszéki 7/6, Wilson 9/3, Szanati . Edző: Nikola Lazics.
Sopron, legjobb dobók: Szabó 15/3, Couisard 12/3, Keresztes 9. Edző: Meszlényi Róbert.

A Falco tulajdonképpen új csapatot épít az új esztendőben, ezért a klub lekötött egy zártkapus edzőmeccset a Sopronnal. A felek jó iramú, hajtós meccset játszottak. Nikola Lazics igyekezett több játékosának lehetőséget adni. Az első félidő a vendégeknek sikerült jobban, fordulás után azonban belendült a házigazda is. A harmadik negyedben a sárga-feketék tetemes előnyre tettek szert, amit aztán meg is őriztek a hajráig. Pankár Tibor hasfalhúzódás miatt hagyta ki a meccset.

A Falco szombaton bajnokin fogadja a Kecskemétet. A talákozó utún eldől a próbajátékon lévő Dies sorsa.