2011.09.16. 02:29

Falco vereség a a Horváth Zoltán Emléktornán

Csütörtökön Pécs-Paks és Falco-Pardubice mérkőzésekkel folytatódott a II. Horváth Zoltán kosárlabda emléktorna. A házigazda ezúttal vereséget szenvedett.

PVSK, legjobb dobók: Vasojevic 19/9, Ciric 18/3, Kovács P. 12/6, Eilingsfeld 12/3.

ASE, legjobb dobók: Kámán 21/9, Kovács Ákos 14/6, Giles 13, Morgen 12/6, Tóth Á. 12.

A találkozó nagy részében a Pécs vezetett, a hajrában azonban felőrölte ellenfelét a Paks, és nyert.

Falco-SZOVA KC Szombathely-BK JIP Pardubice 73-87 (15-19, 17-27, 25-22, 16-19). - Szombathely, 400 néző, vezette: Tóth K., Török Z., Sabáli L.

Falco: Kálmán 20, Simon L. 5/3, Timberlake 4, Szabó Zs. 11/3, Harazin 12. Csere: Szanati 10, Pantelic 11, Will -, Simon B. -, Jarosevits -, Molnár B. -, Nárai -. Edző: Bencze Tamás.

Pardubice: Carnecky 3, Kotas 17/6, Bohacik 4, Muirhead 13, Arnold 13. Csere: Pospisil 9, Hampton 9/3, Toth 2, Peterka M. 4, Peterka O. 13/6. Edző: Jan Slawiak.

Kipontozódott: Simon a 27., Szanati a 38., ill. Bohacik a 28. percben.

Az agresszív, gyors, remekül dobó vendégek kezdtek jobban. Tehát az élvonalbeli cseh gárda diktálta a tempót (6. perc: 8-15), igaz, a Falco látótávolságon belül tartotta ellenfelét, harcolt keményen. Sőt, az egyre jobban belelendülő hazaiak kiegyenlítettek (14. perc: 24-24). A folytatásban viszont robbantott a nagyon masszív, összeszokott gárdának tűnő Pardubice, és megnyugtató előnyt kovácsolt magának a nagyszünetig (20. perc: 32-46).

Fordulás után a csehek gyilkos tempót diktálva igyekeztek minél gyorsabban eldönteni a meccset. Ezt ugyan nem engedte a Falco - amelyben Bencze Tamás minden játékosának igyekezett minél több lehetőséget adni -, de a vendégek biztos vezetését nem fenyegette veszély (30. perc: 57-68). Az utolsó etapban a Falco indított egy nagy rohamot, de a Pardubice visszaverte a támadást, végül biztosan nyert. Bár kikapott, a Falco nem vallott szégyent, egy igen jó gárda kerekedett fölé.

A Pardubice két győzelemmel, a Paks és a Falco egyaránt egy győzelemmel, egy vereséggel, a Pécs pedig két vereséggel várja a mai zárónapot.

Korábbi eredmények: Pardubice-Pécs 102-90, Falco-Paks 85-77.

A mai program: Pardubice-Paks (16.30), Falco öregfiúk- Szombathely önkormányzata (17.45), Falco-Pécs (19.00), eredményhirdetés (20.45).