2007.02.10. 03:27

Felnőttek a fiatalok is

Szombathely (vas) - Az újabb bajnoki győzelmét a második negyedben alapozta meg a Savaria BC női kosárlabdacsapata, és végül 38 ponttal múlta felül budapesti ellenfelét.

Komondiné Dominek Judit

Savaria BC-Török Flóris Törekvés SE 92:54 (16:12, 28:4, 21:22, 27:16). - Szombathely, 250 néző, NB I/B csoportos női kosárlabda- mérkőzés, vezette: Horváth, Benedek.

Savaria: Magyar Gy. -, Müller 9, Kratochvill 5/3, FÖLDI 11/3, Kalamár 9. Csere: MAGYAR A. 10/6, SPARKS-HOLLÓSY 14/3, SZABADFI 11, KOROKNAI 11/3, Hanzséros 2, Tóth 4, Szalai 6/3. Edző: Szalai János.

Törekvés: Erdélyi 5, Széky 2, Kléner 8/6, Magyar B. 6, FEKETE 19/3. Csere: Rajna 3/3, Mészáros 2, Varga 7/3, Kiss 2. Edző: Beliczay Krisztián.

Annak ellenére, hogy a mérkőzés időpontját kétszer is módosították, jócskán voltak a nézőtéren.

Pontatlan dobásokkal kezdtek a csapatok, a 3. percig mindössze egy értékesített - hazai - büntetőt látott a publikum. A negyed hátralévő részében fokozatosan átvették a mérkőzés irányítását a Savaria játékosai, Sparks-Hollósy vezérletével négypontos előnyre tettek szert a kisszünetre (16:12). A második tíz percben eldöntötték a mérkőzést a szombathelyiek. Szinte minden támadást ponttal fejeztek be, a palánkok alatt pedig esélyt sem adtak ellenfelüknek, szinte az összes lepattanó a kezükbe került. A vendégek erejéből csupán két büntetőre és egy duplára futotta (20. perc: 44:16).

A folytatásban a hazaiaknál a fiatalok kaptak lehetőséget, akik egy kiegyenlített negyedet követően (30. perc 65:38) az utolsó tíz percben triplák és palánk alatti betörések révén 38 pontosra srófolták a két csapat közti különbséget.

Szalai János: - Döcögősen indult a játék, de a második negyedtől magunkra találtunk. A szünet után olyan játékot nyújtottunk, amilyet elvárok a csapattól. Örülök a fiatalok bátor játékának.