2010.02.11. 03:29

Gálázott a Falco KC a Magyar Kupában

Óriási meglepetésre a Falco kosárcsapata a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első felvonásán átgázolt a remek játékerőt képviselő vendég Szolnokon.

zaol.hu

A Falco szigorú védekezéssel nyitott, és remek támadójátékkal - nem volt gond a távoli dobásokkal sem. Ala-posan meglepte ellenfelét a házigazda, Pór Péter már az 5. percben (11:4) kénytelen volt maga köré gyűjteni tanítványait. Ám a Falco lendületbe jött, szép lassan állandósult a 10 pont fölötti hazai fór (8. perc: 20:8). Elképesztően színvonalas, szervezett játé-kot produkált a Falco az első 10 percben (28:11), a Szolnok nem talált fogást a házigazdán, szinte csak büntetőből talált gyűrűbe. A második negyedben agresszívabb stílusra, gyorsabb játékra váltottak a vendégek, de még időben rendezte a sorait a szombathelyi gárda. Olyannyira, hogy a 13. percben már több mint 20 pont volt a különbség a két csapat között (37:15). A Falco a szezonban még egyszer sem látott színvonalon védekezett. A Szolnok alig-alig került helyzetbe, a vendégek kénytelenek voltak előkészítetlen állásból, kapkodva, távolról kísérletezni - nem véletlen, hogy a szünetre jelentős hátrányba kerültek (55:30).

Fordulás után keményedő csatát láthattak a drukkerek, a Szolnok egy pillanatra nem adta fel. Ekkor már csúszott némi hiba a Falco játékába. A Szolnok pedig ráérzett a lehetőségre, és elkezdte faragni a hátrányát (27. perc: 68:47). A harmadik etap hajrája már egyértelműen a vendégeké volt, fáradni látszott a Falco (30. perc: 72:53). De csak nem fogyott el a hazaiak ereje. Óriási küzdelemben vissza-verték a Szolnok feltámadási kísérletét, és végül magabiztosan verték meg az előzetesen jóval esélyesebbnek hitt ellenfelet - a kupaforduló legnagyobb meglepetését, szenzációját szolgáltatva.

Nikola Lazics: - Fantasztikusan játszottunk, elégedett vagyok. Remekül védekeztünk, jól támadtunk, jó ritmusban kosaraztunk. Gratulálok a fiúknak, gratulálok a közönségnek!

Pór Péter: - Rosszul kezdtünk, és a folytatásban is gyengén játszottunk, ennek nem lehetett más a vége, csak vereség. Ilyen csapnivaló védekezéssel nem volt esélyünk a győzelemre.

További eredmények: Albacomp-Paks 76:66 (múlt héten), ZTE-Debrecen 82:60 (kedden), Sopron-Nyíregyháza 91:85, Dombóvár-Salgótarján 117:99, Kaposvár- PVSK 83:78, Bonyhád (NB I/B)-Kecskemét 67:80. A Kecskemét továbbjutott; a visszavágókat és a Jászberény (NB I/B)-MJUS-Fortress Körmend meccset február 17-én rendezik.