2015.03.19. 18:20

Szeretne a négyes döntőbe jutni a SZoESE

Körkép - Bár két vereséggel zárta az egyetemi férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszát a SZoESE, mégis - zsinórban harmadszor - a nyugati csoport élén végzett.

Szombathelyi Egyetemi SE -Veszprémi Egyetem SC 95-80 (26-13, 24-19, 19-26, 26-27). - Szombathely, férfi egyetemi kosárlabda-mérkőzés.

SZoESE: TÓTH D. 9, SIMON K. 11, Mészáros 2, Karagity 16, SZABÓ B. 17. Csere: Földesi 9, PERÁK 8, HORVÁTH A. 13/9, Bereczki 4, Zsebe 6; Balogh R. . Edző: Kéri Péter

Tóth Dávid kulcsember, egész évben kiegyensúlyozottan teljesített

KÖZGÁZ -Szombathelyi Egyetemi SE 70-64 (17-23, 16-13, 14-13, 23-15). - Budapest, férfi egyetemi kosárlabda-mérkőzés.

SZoESE: TÓTH D. 13. Simon B. 2, MÉSZÁROS 12, Szabó B. , KARAGITY 19/9. Csere: Földesi , Horváth A. 4, Zsebe Á. 6/3, PERÁK 8.

TFSE -Szombathelyi Egyetemi SE 56-47 (17-18, 11-9, 13-16, 15-4). Budapest, férfi egyetemi kosárlabda-mérkőzés.

SZoESE: Tóth D. 4, SIMON B. 8/6, Mészáros 4, SZABÓ B. 10, Karagity 6. Csere: Horváth A. 5, Zsebe 2, Földesi 4, Perák 2, Simon K. , Novák 2, Bereczki ,

Az alapszakasz véget ért, a SZoESE zsinórban a harmadszor végzett a nyugati csoport élén, ezúttal 10 győzelemmel, két vereséggel. A folytatásban a keleti csoport negyedikjével, a Szegeddel játszik egy oda-vissza párharcot. A győztes bejut a négyes döntőbe.

- Bár két vereséggel zártunk, összességébe elégedett vagyok az alapszakaszban nyújtott teljesítménnyel. A csapat a legtöbb meccsén kimondottan látványos, közönségszórakoztató kosárlabdát játszott. Talán a védekezésünkön lehet még javítani. A négyes döntőbe mindenéppen be akarunk kerülni, ott pedig a lehető legjobb eredményre törekszünk majd - fogalmazott az edző, Kéri Péter.