2010.01.06. 14:37

Húsz ponttal nyert Sopronban a Körmend

A hétvégi bajnokira hangoló MJUS-Fortress Körmend kosárlabdacsapata felkészülési mérkőzésen magabiztosan, húsz ponttal nyert a Sopron vendégeként.

Vastag Nándor

Soproni KC-MJUS-Fortress Körmend 75:95 (19:26, 23:19, 16:29, 17:21). - Sopron, 100 néző, férfi felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Pálla, Kiss, Boros.

Sopron, legjobb dobók
: Richardson 19/3, Szabó 18/6, Brooks 12/9. Edző: Meszlényi Róbert.

Körmend
: Thomas 14/6, Booker 12/3, Ferencz 12/12, Scott 18/9, Tóth G. 11. Csere: Alekszejev 4, Fodor G. 4, Kutasi 8/6, Trummer 5/3, Hegedűs 7/3, Kocsis -. Edző: Sabáli Balázs.

A jobb ritmusban és pontosabban játszó Körmend már az első negyedben állva hagyta riválisát (7. perc: 21:10). A folytatásban tartotta 10 pont körüli előnyét, amit csak a szünet előtt tudott csökkenteni a Sopron (20. perc: 42:45).
A harmadik negyedben aztán egy 19:4-es sorozattal jelentős előnyre tettek szert a piros-feketék, de az utolsó etapban is növelték vezetésüket. A vasiak nagyon jól dobtak, 14 triplával terhelták meg a vendéglátójuk gyűrűjét.

- A három hetes bajnoki szünetet hasznos mérkőzéssel törtük meg -  értékelt Sabáli Balázs. - Jó kezdés után a meccs közepén kissé kiengedtünk, de a végét ismét mi uraltuk. Fontos, hogy több taktikai varációt gyakorolhattunk támadásban és védekezésben, illetve mindenki elég játéklehetőséghez jutott. Összességében jól sikerült edzőmérkőzésen vagyunk túl, de ebből nem szabad túl sok következtetést levonni, a szombati szolnoki bajnoki azért más lesz.