2007.02.05. 03:28

Jobb volt a listavezető

Szolnok - Az A-csoportos férfi kosárbajnokság 16. fordulójában a listavezető, és hazai pályán veretlen Szolnok - esélyeshez méltóan - verte a Lami-Véd Körmend együttesét.

Varga Csaba

A fordulást követően Jurkunas újabb triplát szórt, Mujanovics pedig duplával szépített. Várható volt, hogy amelyik csapat tud újítani ebben az időszakban, az megnyerheti a mérkőzést. Ekkor kapta el a fonalat Molnár András: a válogatott bedobó vezérletével 38:28-ra lépett meg az Olaj. Sabáli edző időt kért, összekapta játékosait, akik büntetőkkel újra szorossá tették az állást a negyed végére (30. perc: 40:37). A záró felvonásban már csak egy csapat volt a pályán, mégpedig az Olaj. A hazaiak gyorsabban és pontosabban játszottak, Molnár pontjaival állva hagyták vetélytársukat, és kiharcolták ez évadbeli tizenharmadik győzelmüket. Hazai pályán továbbra is veretlen a Szolnok.

Pór Péter: - Jó védekezésünkkel tudtuk ellensúlyozni gyengébb támadójátékunkat. Köszönjük közönségünk fergeteges biztatását.

Sabáli Balázs: - Hiába védekeztünk jól, ilyen gyatra támadójátékkal, kihagyott ziccerekkel és tizenhét elhibázott triplakísérlettel képtelenség mérkőzést nyerni.

A 16. forduló további eredményei: Nyíregyháza-Hódmezővásárhely 92:85, ZTE-Atomerőmű 65:67, Sopron-Albacomp 101:85, Kaposvár-PVSK 76:70, Univer KSE-Debrecen 87:49.

Szolnoki Olaj KK-Lami-Véd Körmend 59:45 (16:14, 13:10, 11:13, 19:8). - Szolnok, 2500 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi, Benczur, Kóthay.

Olaj: Kelley 9, Cziczás -, Holls 10/3, JURKUNAS 15/9, FRANA 9. Csere: MOLNÁR A. 14/3, Sabaliauskas 2, Harazin -. Vezetőedző: Pór Péter.

Körmend: LESLIE 6, Fodor G. 4, FERENCZ 10/6, Ledoux 6, Vavra 4. Csere: Fodor M. 6, Mujanovics 9, Kutasi -. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 2:2. 8. perc: 13:8. 14. perc: 21:17. 18. perc: 26:22. 25. perc: 36:28. 34. perc: 48:34. 38. perc: 56:43.