2009.04.23. 02:29

Jól finiselt a Sárvár: az NB I/B-s kosárcsapat 13 ponttal nyert a Kaszások ellen

Sárvár - A 9-16. helyért zajló rájátszás második mérkőzésén 13 ponttal nyert az NB I/B-s sárvári kosárlabdacsapat, így már biztosan a középszakasz első felében végez.

Vastag Nándor

Univerzal-Pack FKSzC- Óbudai Kaszások 72:59 (13:14, 23:15, 18:16, 18:14). - Sárvár, 50 néző, NB I/B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-16. helyért, vezette: Horváth A., Benedek.

Sárvár: HORVÁTH B. 12, Szlávik 12, NOVÁK 11/3, Henrik 18/6, JAROSEVITS 11. Csere: Németh 5, Molnár 3/3. Edző: Szájer József.

Óbuda: LOSONCZY 20/6, Nagy 6, Tóth 7, Tiba 2, Mike -. Csere: Hutlassa 10, Csorba -, Korona -, GÁS- PÁR 14. Edző: dr. Ránky Mátyás.

Az első mérkőzésen a Kaszások 88:77-re győztek, így a sárváriaknak 12 ponttal kellett nyerniük, hogy a rájátszás középszakaszának első felében végezzenek.

Az első negyedben szorosan védekezett mindkét csapat, és szinte végig felváltva estek a kosarak (10. perc: 13:14). A második játékrész elején is a védekezés dominált, ám a hazaiak rengeteget hibáztak, sok labdát adtak el. Ám a negyed második felében magukhoz tértek, és elkezdték a pontgyártást, így a szünetben előnnyel térhettek pihenőre (20. perc: 36:29). A harmadik etap vasi kosarakkal indult, s két perc után már 11 ponttal vezetett a Sárvár (40:29). A folytatásban felváltva estek a kosarak, és lényegében állandósult a különbség (30. perc: 54:45). Az utolsó felvonást rosszul kezdte a házigazda, két percig nem talált a gyűrűbe, s ezt kihasználva felzárkóztak az óbudaiak (54:50). A párpontos vezetését a 38. percig őrizte a Sárvár (61:57), majd nagy hajrát nyitott; a végjátékban szinte csak a hazai játékosok dobtak kosarat, miközben a vendégek több ziccert is elrontottak az idegességtől. A befejezés előtt 1,9 másodperccel 69:59-re vezetett a Sárvár, és hozhatta a labdát. Egy gyors akció végén Novák került helyzetbe, aki korábban öt triplakísérletét hibázta el, ám hatodikra a gyűrűbe talált. A következő ellenfél immár a 9-12. helyért a Szeged lesz, a mérkőzések időpontjairól még egyeztetnek a csapatok.

Szájer József: - Ismételten bebizonyította a csapat, hogy mire képes, és ez meghozta a győzelmet.