2011.09.15. 02:29

Jól kezdett a Falco a Horváth Zoltán emléktornán

A Falco KC a Paks elleni remek győzelemmel kezdte a Horváth Zoltán emlékére rendezett, második alkalommal kiírt, péntekig tartó nemzetközi kosárlabdatornát.

BK JIP Pardubice-Pécsi VSK-Pannonpower 102-90 (24-20, 32-25, 23-20, 23-25). - Szombathely, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, 100 néző, vezette: Forrai, Török Z., Németh A.

Pardubice, legjobb dobók: Bohacik 18/3, Hampton 15/9, Arnold 15.

PVSK, legjobb dobók: Tóth N. 21, Ciric 19/6, dr. Deák 12/9, Kovács P. 12/3.

A cseh gárda biztosan nyert. A pécsieknél két egykori szombathelyi kapott tapsot: a kispadon Szrecsko Szekulovics dirigált, a pályán Andrija Ciric dolgozott.

Atomerőmű SE-Falco-SZOVA KC Szombathely 77-85 (21-20, 16-24, 23-19, 17-22). - Szombathely, 400 néző, vezette: Tóth K., Sabáli L., dr. Magyari.

ASE: Williams 12, Wilson 11/3, Kámán 3/3, Körtélyesi 3, Tóth Á. 14. Csere: Vojvoda 10/6, Giles 15, Morgen 6/3, Kovács Ákos 3/3. Edző: Völgyi Péter.

Falco: Kálmán 12, Simon 5/3, Timberlake 19, Szabó Zs. 14/6, Harazin 11. Csere: Szanati 8, Pantelic 16, Will -, Jarosevits -, Molnár B. -. Edző: Bencze Tamás.

Kipontozódott: Wilson a 40., ill. Szanati a 36., Kálmán a 38. percben.

A hazaiak jól kezdték a meccset, hatékonyan védekeztek, gyors támadásokat vezettek. Ettől függetlenül a csapatok felváltva vezettek. Bencze Tamás korán bevetette a frissen igazolt szerb centert, Djordje Pantelicet aki igyekezett bizonyítani, hogy hasznára lesz a Falcónak. A második etap is nagy csatát, jó meccset hozott, de ekkor már egyértelműen a hazaiak diktálták a tempót (20. perc: 37-44). Fordulás után sem lassítottak a csapatok. A Paks rohamozott keményen, próbált fordítani, ám a taktikusan, motiváltan játszó Falco őrizte hat-hét pontos előnyét (27. perc: 56-63). Az utolsó etapnak viszont teljesen nyílt állásból (30. perc: 60-63), és nagy lendülettel vágtak neki a felek. De a remekül küzdő Falco - amely a meccs nagy részét egyébként is uralta - már nem engedte ki a kezéből a sikert. Megérdemelt hazai győzelem született.

A mai program: Pécs-Paks (16.30), Falco- Pardubice (19.00).