2012.01.28. 19:20

Körmend-ZTE - Izgalommentes körmendi győzelem

A Fortress Lami-Véd Körmend kosárcsapata a várakozásnak megfelelően magabiztosan nyert a ZTE ellen. A rangadó már az első negyedben eldőlt.

Vastag Nándor

Fortress Lami-Véd Körmend – Zalakerámia-ZTE KK 78-65 (33-14, 14-15, 16-17, 15-19).

Körmend, 1700 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Papp, Bognár, Söjtöry.
Körmend: Ruják 5/3, FERENCZ 10/6, Powell 11/3, BELL 24/6, Townes 13. Csere: Fodor G. 5/3, Mladenovic 1, Sonyák 6/3, Dávid -, Cseh 3/3, Sömenek -. Edző: Sabáli Balázs.
ZTE: Perine 11/3, Gáspár 5/3, Whitworth 10/6, TÓTH G. 21/3, KINTER 11. Csere: Baki 2, Bödör 2, Kertész 3/3, Kerkai -. Edző: Kis Attila.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 16-6. 8. perc: 26-11. 13. perc: 35-14. 17. perc: 42-25. 25. perc: 53-36. 28. perc: 58-44. 33. perc: 68-52. 37. perc: 77-59.

A két szomszédvári csapat mérkőzése csak a hagyományok miatt érdemelte ki a rangadó jelzőt. Az idei szereplésük között ugyanis óriási a különbség, ami az első negyedben is megmutatkozott. A bajnokesélyes Körmend három légiósa vezérletével hagyta állva ellenfelét (5. perc: 16-6), és a kisszünetig igazi erődemonstrációt tartott. A támadásbeli remeklésből Bell 14 egységgel vette ki részét, pont annyival, amennyit a ZTE összesen szerzett (33-14). A Rába-partiak védekezésére a második etapban sem lehetett panasz, ám támadásaik kevésbé voltak gördülékenyek. A lelkesen küzdő vendégek kozmetikáztak is az eredményen, 20 ponton belülre jöttek. A hazaiaknak azért aggódniuk nem kellett a szünetben magabiztosan, 18 ponttal vezettek (20. perc: 47-29).

A szünet után álmosan folytatódott a találkozó. Townes két hatalmas zsákolással pezsdítette fel a hangulatot, de összességében a csapatok nem kápráztatták el a közönséget. A lépéshibák, rossz passzok közepette 14 pontra zárkózott fel a ZTE, de Ferencz triplával, Bell duplával megakadályozta, hogy vérszemet kapjanak az egerszegiek (30. perc: 63-46). Az utolsó felvonásban is felváltva estek a kosarak. A körmendieknél többen kivették a részüket a pontszerzésből, ám a ZTE-ben Tóth Gergely lépett elő vezérré, aki a piros-feketéknél nevelkedett (37. perc: 77-59). A Körmend már az első negyedben eldöntötte a mérkőzést, utána kényelmes tempóban játszva, izgalmak nélkül őrizte magabiztos előnyét.