2009.04.21. 02:29

Kosárlabda NBI/B: ledolgozható a 11 pontos sárvári hátrány

Óbuda - A 9-16. helyért való rájátszás első mérkőzésén 11 pontos vereséget szenvedett a sárvári kosárcsapat.

Gergácz Zoltán

Óbudai Kaszások-Univerzal-Pack FKSzC 88:77 (21:21, 22:22, 25:23, 20:11). - Óbuda, NB I/B-s kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-16. helyért, első találkozó, vezette: Porpáczy, Gaál I.

Kaszások: NAGY 23/6, Losonczy -, TÓTH 25/3, TIBA 9, MIKE 16/3. Csere: Gáspár 11/3, Korona -, Csorba 4, Huthassa -. Edző: Ránky Mátyás.

Flextronics: Horváth B. 10, Szlávik 17/9, Novák 2, HENRIK 29/24, Jarosevits 12. Csere: Molnár 6, Tompa -. Edző: Szájer József.

Az anyagi gondok miatt tréningben három hetet kihagyó sárvári kosárcsapat két alapembere, Szupper és Németh nélkül lépett pályára. A Kaszások ragadták magukhoz a kezdeményezést (4. perc: 14:7), de a vasiak sem hagyták magukat (8: perc: 17:18), majd kiegyenlített finis következett.

A második játékrészt a vendégek irányították, a hazaiaknak csak a 18. percben sikerült egyenlíteniük (38:38). Fordulás után keményebb védekezésre váltottak a csapatok, és a hazaiaknak sikerült meglépniük (26. perc: 61:52). A vendégek innen még felálltak (68:66), ám az utolsó etapban érződött az edzéshiány.

Az önkormányzat soron kívül átutalta a második félévre esedékes támogatást, a klub pedig rendezni tudta terem-béradósságát, így a mai (18 óra) visszavágó a Tinódi csarnokban lesz. A sárváriaknak 12 pontos győzelem kell a továbbjutáshoz.