2009.11.16. 03:29

Magabiztos körmendi győzelem

A MJUS-Fortress Körmend kosárlabdacsapata végig vezetve magabiztos, 17 pontos győzelmet aratott a Dombóvár ellen.

Vastag Nándor

A hazaiaknál az egész héten beteg Tóth Gergő és a bokasérülését kúráló Mikalaj Alekszejev is játékra jelentkezett. A bemutatásnál a körmendiek Isten veled, Jampi bácsi! feliratú fekete pólóban emlékeztek a nemrégiben elhunyt dombóvári edzőre, Bálind Józsefre, majd a feldobást egyperces gyászszünet előzte meg.

A piros-feketék már a meccs elején nagy tempóban és pontosan kosaraztak, így a vendégek edzője már a 4. perc végén időt kért (11:5). De ez nem törte meg a lendületüket - alig két minutummal később a vasi közönség már skandálhatta is a tíz, tíz rigmust (6. perc: 25:15).

A vendégek centerénél, Jonesnál el is szakadt a cérna, kosara után fellökte Alekszejevet, amiért technikai lett a jutalma. A közjáték után tovább remekelt a Körmend, és nagy előnyt szerzett a kisszünetre (10. perc: 30:14). A második negyedet a Dombóvár 8:0-val nyitotta, míg a házigazda csak négy perc elteltével szerezte első pontjait (14. perc: 32:22).

Talán a sok csere miatt, de a Rába-partiaknak a védekezése és a támadása sem volt az igazi ebben az időszakban (16. perc: 37:30). A játékrész második felében viszont sikerült rendezni a sorokat, újra a hazaiak akarata érvényesült, így a szünetre 13 pontos fórral vonultak (20. perc: 48:35).

A fordulás után is nehezen indult meg a Rába-parti pontgyártás, de Ferencz remekbe szabott triplákkal elmozdította csapatát a holtpontról. A vendégek azonban nem adták fel, Deák két hármassal, Lagrange két gyors indításból szerzett duplával csökkentette a hátrányt.

Sőt egyszer tízen belülre kerültek a tolnaiak (28. perc: 60:51), de a harmadik negyed végén Fodor Gergely ziccert, Kutasi triplát értékesített, és ismét megnyugtató hazai előnyt mutatott az eredményjelző (30. perc: 65:51).

A záró etap elején a dombóváriak nagy erőket mozgósítottak a felzárkózásért (33. perc: 69:62), de a lendületüket sikerült megfékezni, majd a negyed második felében Scott triplája és Alekszejev centergólja után eldőlt a mérkőzés (36. perc: 78:64). A végén még egy kis örömjáték is belefért - a Körmend megérdemelt és magabiztos győzelmet aratott.

Sabáli Balázs: - A védekezés nyerte meg a meccset. Walkerre és Jonesra nagyon figyeltünk, ezért kaptuk a hármasokat. Örülök a nagyarányú győzelemnek, ami még sokat érhet ebben a kiegyensúlyozott bajnokságban.

Adiran Budurean: - Nyerni jöttünk, ami sajnos nem sikerült. A Körmend jobban játszott, de mi sokat is hibáztunk.

További eredmények: Kaposvár-Falco 106:92 (pénteken), Nyíregyháza-Albacomp 62:84, Atomerőmű- Sopron 86:76, Salgótarján- Pécs 57:104, Debrecen-ZTE 73:87, Kecskemét-Szolnok 95:85.