2009.03.09. 03:29

Magyar Kupa: négy között a Falco

<b>Szombathely</b> - A végsőkig kiélezett csatában csikarta ki a továbbjutást a kosárlabda Magyar Kupában a Falco. A hazai pályán játszó bajnok a negyeddöntő visszavágóján két ponttal győzte le a ZTE-t, így összesítésben egyetlen ponttal bizonyult jobbnak riválisánál.

Falco-Szova KC Szombathely-Zalakerámia ZTE KK 86:84 (26:21, 18:17, 25:25, 17:21). - Szombathely, 2000 néző, kosárlabda Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó, vezette: Bodnár, Bognár, Makovsky.

Falco:  Kálmán 15/3, HUDSON 20/12, CSIRICS 22/6, Percsics 4, HORVÁTH Z. 21/6.  Csere:  Vrsaljko 2, Lakatos -, Borszéki 2.  Edző:  Szrecsko Szekulovics.

ZTE:
  HINNANT 17/12, WILSON 15/6, Kámán 12/6, Jones 15/3, HELBICH 17.  Csere:  Trepák 4, Tóth 4, Simon -.  Edző:  Völgyi Péter.

Az eredmény alakulása: 3. perc:  8:4.  13. perc:  31:23.  16. perc:  37:30. 20. perc: 44:38.  24. perc:  50:52. 30. perc: 69:63.  34. perc:  73:68.  38. perc:  78:78.

Kipontozódott:  Horváth Z., ill. Jones a 40. percben.

A negyeddöntő első mérkőzését a ZTE hazai pályán 89:88-ra megnyerte, így a Falco minimális, egypontos hátrányból kezdte a kupavisszavágót. Ennek megfelelően a hazaiak kezdték lendületesebben a meccset. Néhány pontos előnyre sikerült is szert tenniük (3. perc: 8:4), ám ennél többre nem futotta, állta a rohamokat a ZTE. Egyébként mindkét csapat bosszantóan sok hibával játszott. A második etapban magasabb sebességfokozatba kapcsoltak a hazaiak, a rohanós játék nem ízlett a vendégeknek (13. perc: 31:23). De a folytatásban a Falco nem tudott tetemesebb előnyt összekovácsolni. A mérkőzés ezen szakaszában érezhetően a Csirics és Hudson által vezérelt sárga-feketék irányítottak, ám a ZTE látótávolságon belül tartotta a hazaiakat, akik becsülettel harcoltak, ám akadozott a játékuk (20. perc: 44:38).

A szurkolók legnagyobb megdöbbenésére nem Falco-, hanem ZTE-rohamokkal kezdődött a második félidő. A lendületesen, motiváltan kosarazó vendégek néhány percen belül megfordították az állást (24. perc: 50:52). Csapnivaló védekezéssel, pontatlan támadójátékkal rukkolt elő a bajnok. Aztán üggyel-bajjal, de rendezte sorait a Szekulovics-legénység - Völgyi Péter rögtön időt kért (59:54). A folytatásban is gyötörték egymást becsülettel a felek, rendre a hazaiak voltak lépéselőnyben. Az utolsó játékrészt a vasiak kezdhették előnyből, de egyáltalán nem megnyugtató előnyből (30. perc: 69:63). Szívósan küzdött a ZTE, ráadásul a vendégek malmára hajtotta a vizet, hogy a 32. percben Perincsics bokasérülést szenvedett, s az öltözőbe kellett kísérni. Rövid ápolási szünet után folytatódott a végsőkig kiélezett meccs (38. perc: 78:78). A végén büntetőpárbajba ment át a mérkőzés. Maradt 20 másodperc, Kálmán mindkét büntetőjét bedobta (82:79), aztán Wilson is pontosan célzott (82:81), Csirics sem hibázott (84:81), aztán ismét Wilson következett, de csak egyet dobott be (84:82). Ám a Falco elveszítette a labdát, Helbichet kellett faultolni, ő is csak egyszer talált gyűrűbe (84:83). Borszéki viszont hibátlanul dobott (86:83), aztán az utolsó másodpercben Hinnat következett, de egyet ő is kihagyott (86:84), ami azt jelentette, hogy elmarad a hosszabbítás, a Falco a négy közé jutott a Magyar Kupában.

Szrecsko Szekulovics:
- Többször is vezettünk a meccsen, ám nem sikerült megtörnünk a ZTE ellenállását, talán azért, mert görcsösen játszottunk. Nehéz meccs volt, de a lényeg az, hogy ott vagyunk a négy között.

Völgyi Péter: - Mindkét csapat sokat hibázott, de ettől függetlenül jó kis meccset láthattak a drukkerek. Szerintem a szerencsésebb csapat jutott tovább.

A negyeddöntő további eredményei: Dombóvár- Pécs 82:58, tj: a Pécs 142:126-tal, Szolnok-Albacomp 76:61, tj: a Szolnok kettős győzelemmel. A Kaposvár-Körmend találkozót kedden játsszák.