2009.02.02. 03:28

Már az elején eldőlt

<b>Sopron </b> - A Polaroid Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapata rossz játékkal simán kikapott a Sopron vendégeként.

Vastag Nándor

A hazaiak nagy lendülettel kezdték a mérkőzést, és gyorsan jelentős előnyhöz jutottak (2. perc: 9:1). A vendégek első mezőnykosarát - egy triplát - Ferencz dobta, de a körmendiek továbbra is nagyon pontatlanul játszottak, a soproniak viszont Dies zsákolása után már 11 ponttal vezettek (4. perc: 15:4). Az új szakvezető, Peter Stahl rögtön időt kért, pályára küldte a csütörtökön érkezett amerikai légióst, DeWitzt is, de ez sem segített. A hihetetlenül jól dobó Brookséknak minden bement, a védekezésben betliző Ferenczéknek semmi sem sikerült - az első negyed végén 22 pontos hazai fórt mutatott az eredményjelző tábla (10. perc: 36:14). A második negyed úgy folytatódott, ahogy az előző véget ért, a körmendiek a legnagyobb lehetőségeiket is kihagyták, így a házigazda könnyen őrizte vezetését (13. perc: 40:17). A bénultságot Fodor Gergely és Banks kosarai próbálták oldani, de társuk nem akadt (17. perc: 50:29). Stahl pedig sokszor cserélgette a játékosokat, de ez sem segített, a nagyon rosszul védekező piros-feketék a szünetre 24 pontos hátránnyal vonultak (20. perc: 59:35). A helyzetet jól szemlélteti, hogy az első félidőben a Sopron 22 lepattanót szedett (10 támadó, 12 védő), a Körmend nyolcat (5, 3).

A vendégek sokáig időztek az öltözőben, de a hosszas beszélgetés sem vezetett eredményre. Alig fél perc alatt Brooks hármast dobott, Dies zsákolt, így Stahl egyből időt kért. De hiába kaptak új utasításokat Garlandék, a hazai fór 30 pont fölé nőtt (23. perc: 70:39). Egyedül Banksre nem lehetett panasz, pontjaival sikerült faragni a különbségen (27. perc: 74:54). Ekkor a védekezése kicsit összeállt a piros-fekete csapatnak, de támadásbeli hibák miatt nem sikerült közelebb férkőzni az ellenfélhez (30. perc: 79:57). Az utolsó felvonás elején újra hibák sorát követték el a vasiak, Banks duplája több mint négyperces gólcsendet tört meg (35. perc: 86:59). A soproniaknál viszont Brooks és Cruz bármilyen helyzetből betalált, kettejük vezérletével végül 23 ponttal nyert a Meszlényi-gárda. Négy nap alatt persze Stahl sem tud csodát tenni, de a Rába-partiak nagyon rosszul teljesítettek. Hatalmasat kell javulniuk, ha a rájátszásba akarnak jutni. DeWitznek is sok rossz megmozdulása volt, az ellenfél palánkja alatt többször is megsapkázták.

Meszlényi Róbert: - Az első negyedben jó támadójátékkal és védekezéssel eldöntöttük a meccset. Utána már csak az volt a kérdés, mennyivel nyerünk.

Peter Stahl: - Az első félidőben a gyors soproni indításokat nem tudtuk megállítani, és a lepattanózásban is nagy volt a különbség. Nem voltunk elég agresszívek.

További eredmények: Kecskemét- Debrecen 84:76, Nyíregyháza-Albacomp 72:83, Pécs-Dombóvár 82:75, Atomerőmű-Szolnok 85:69, EnterNet-NTE-ZTE 73:91.