2009.03.05. 03:28

Minimális hátrány

<b>Zalaegerszeg </b>- Nagy csatát vívott a ZTE vendégeként a Falco a kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásán. A zalaiak csak egy ponttal nyertek, így a bajnokcsapat jó esélyekkel várja a visszavágót.

Felváltva hullottak a pontok, hol az egyik, hol a másik fél vezetett. A szombathelyiek távoli dobásai - csakúgy, mint legutóbb a Sopron ellen - nem jöttek be, de a hazaiak is sok hibával támadtak. Fej fej mellett haladtak a felek, nem találtak fogást egymáson (12. perc: 26:25). A Falco higgadtan játszott, bárhogyan rohamozott is a ZTE, nem tudott meglépni, sőt, többször a vendégek át is vették a vezetést (16. perc: 33:35). A mérkőzés ezen szakaszában kiválóan védekeztek a sárga-feketék - de a támadójátékuk továbbra is akadozott. Jellemző adat: az első félidőben a szombathelyiek hétszer kísérleteztek triplával, és a labda egyszer sem akadt be a gyűrűbe. Közben felforrósodott a hangulat, a félidő lefújása után (20. perc: 47:43) Kálmán és Hinnant kakaskodott egy kicsit, végül utóbbi rárontott a már levonuló Kálmánra, a zalaiak légiósát a játékvezető fogta le, majd társai ráncigálták le a pályáról.

Fordulás után folytatódott az adok-kapok, élvezetes volt a meccs. A ZTE négy-öt pontos előnyét a Falco pillanatokon belül rendre ledolgozta - mintha csak bosszantani akarta volna ellenfelét (27. perc: 60:61). A játékrész végén azonban alaposan megszórták triplákkal a vendégeket, így a negyedik etapnak a hazaiak hatpontos előnyük birtokában futhattak neki (30. perc: 75:69). Ám a Falco nem hagyta meglépni a házigazdát (33. perc: 75:73). A végén nagy rohanásba, tripladobóversenybe ment át a meccs, felváltva vezettek a csapatok (39. perc: 83:86). Kámán triplájával átvette a vezetést a ZTE, majd Hinnant bedobott még két büntetőt, de Kálmán egy duplával még válaszolni tudott.

Igaz, hogy 89:88-ra nyert a ZTE, de a Falco jó esélyekkel várja a visszavágót.

Völgyi Péter: - A legfontosabb feladatunk az volt, hogy nyerjünk, ezt teljesítettük. Az előnyünk kicsi, de ha ilyen mentalitással játszunk Szombathelyen, talán lehet esélyünk a továbbjutásra.

Szrecsko Szekulovics: - Jó mérkőzés volt, mind a két csapat jól teljesített. Győzni jöttünk, de ez az eredmény nem rossz számunkra, jó esélyünk van a továbbjutásra.Zalakerámia ZTE KK-Falco-Szova KC Szombathely 89:88 (21:21, 26:21, 28:26, 14:19 ). - Zalaegerszeg, 900 néző, kosárlabda Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés, vezette: Páli, Márton, Szabó.

ZTE: Hnant 6, WILSON 21/6, KÁMÁN 22/12, Jones14/3, HELBICH 19. Csere: Trepák 1, Tóth 4, Simon 2. Edző: Völgyi Péter.

Falco: Kálmán 15/3, HUDSON 21, Csirics 7/3, PERINCSICS 23/3, HORVÁTH Z. 20/9. Csere: Lakatos -, Vrsaljko 2. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6:7. 7. perc:18:14. 16. perc: 33:35. 20. perc: 47:43. 23. perc: 55:54. 27. perc: 60:61. 30. perc: 75:69. 37. perc: 81:81. 39. perc: 83:86.

Kipontozódott: Csirics és Horváth Z. a 39. percben.