2009.10.31. 03:29

Nagy Falco-zakó Zalaegerszegen

Alapos verésbe futott bele a Falco KC kosárlabdacsapata a ZTE vendégeként. A szomszédvári rangadó már az első negyedben eldőlt, végül a zalaiak 110:72-re nyertek.

ZTE: Hinnant (6), Watson (27/9), Kámán (22/18), K. Wilson (19/6), Trepák (8/3). Csere: Tóth Á. (8), Gáspár (12/6), Baki (4/3), Simon (-), Délity (2), Horváth (3/3). Edző: Völgyi Péter.

Falco: Kálmán (4), D. Wilson (19), Morris (16/3), Horváth Z. (21/9), Kazlauskas (4). Csere: Pankár (2), Fiegl (-), Borszéki (3/3). Edző: Déri Csaba.

Rangadóhoz illő remek hangulat, telt ház fogadta a csapatokat. Szombathelyről jó 300 drukker kísérte el csapatát - a vasi drukkerhad állta a hangpárbajt a hazaiakkal.

Nagy rohanással és zalai pontokkal kezdődött a meccs. Az első hét pont a Falco gyűrűjében süllyedt el. Ráadásul a hazaiak jól is védekeztek, a sárga-feketék nehezen kerültek tiszta dobóhelyzetbe.

Triplákkal kísérleteztek, kevés sikerrel. Déri Csaba már a 3. percben (9:2) maga köré gyűjtötte tanítványait. Hiába. Kámán triplájával a 6. percben (16:4) 10 pont fölé tornázta előnyét, száguldott a ZTE, szenvedett a Falco.

A szombathelyiek körülményesen, lassan, egyre kevesebb önbizalommal játszottak - nem tudtak mit kezdeni a kék-fehérek rendkívül hatékony támadójátékával. A második etap pedig ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: a Falco kínszenvedések árán tudott csak gyűrűbe találni, a ZTE pedig akkor, amikor akart (13. perc: 40:19).

Déri Csaba forgatta bőszen csapatát, de a Falco szekere csak nem akart meglódulni. Ellentétben a hazaiakkal, akik rendkívül frissen mozogtak, sokat futottak. A Falco szerencsétlenségére a hazaiak tetemes előnyük birtokában sem engedtek ki, és szívósan küzdöttek (18. perc: 55:25).

És ahogyan ilyenkor lenni szokott, a gödörben lévő Falcónak semmi nem jött össze: eladott labdák, kihagyott büntetők, elképesztő technikai bakik könnyítették meg a vendéglátó dolgát. A félidőt azért Horváth Zoltán triplája zárta (20. perc: 57:30). De ekkor már döbbent csendben figyelték az eseményeket a szombathelyi drukkerek.

Fordulás után triplazuhataggal nyitott a ZTE - végleg elúszni látszott a szombathelyi hajó (23. perc: 68:37). Nagyon gyorsan lerendezte a ZTE a meccset.

A Falcóban Horváth Zoltán küzdött becsülettel, de ezen a napon nem akadt társa, mindenki más rendkívül sok hibával játszott (28. perc: 81:43). A másik oldal viszont gyenge pont nélkül, olajozottan, igazi csapatként, óriási önbizalommal kosárlabdázott.

Éppen ezért az utolsó negyednek már nem volt jelentősége. A negyedik tíz perc a ZTE örömjátékát hozta, a hazaiak szórakoztatták a közönségüket (35. perc: 102:60). A Falco pedig asszisztált mindehhez.

A két csapat ezen az estén nem volt egy súlycsoportban. A szomszédvári rangadó tulajdonképpen már az első negyedben eldőlt. A szombathelyiek értékelhetetlen teljesítményt nyújtottak. Déri Csaba: - Nem tudtuk felvenni a ritmust, lassan, gyengén kezdtünk, a ZTE pedig kihasználta minden hibánkat. Később már hiába futottunk az eredmény után. A vereség súlyos, de ezt a Zalaegerszeget most egyetlen magyar csapat sem tudta volna legyőzni.

További eredmények: Pécsi VSK-Albacomp 77:73, Kaposvár-Sopron 78:85.