2009.02.16. 03:29

Nem bírtak az Atommal

<b>Körmend </b>- A Polaroid Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapata jól kezdett, ám utána a pontosabban játszó paksiak átvették az irányítást, és megnyerték a bajnokit.

Vastag Nándor

Az összecsapást Banks két büntetője és duplája vezette fel, ám a hasonló jó folytatás elmaradt. A hazaiak a támadásokat rendre a triplavonalon túlról próbálták befejezni, de Fodor Gergely kísérletén kívül nem jártak sikerrel, így tartották a lépést a vendégek (5. perc: 9:8). Az első negyed második fele viszont a házigazdáé volt, a Fodor testvérek vezérletével jelentős fórt szerzett (9. perc: 27:14), bár a kisszünet előtt már csak a tolnaiak találtak be (27:20). A második játékrészben eleinte felváltva estek a kosarak (13. perc: 31:22), majd az Atom fokozta a tempót, s egy 10:1-es sorozattal kiegyenlített (15. perc: 32:32). Az új szerzemény, Rodgers triplával segített, de ekkor már hiányzott az igazi átütőerő a körmendi akciókból (18. perc: 38:39). Kiélezett lett a csata, a hibák száma nőtt, ám Gulyás higgadt maradt: ziccert értékesített, majd hármast dobott, így a Paks vonult előnnyel pihenőre (20. perc: 40:44).

A második félidő elején a vendégek 7:0-s rohama után Peter Stahlnak másfél perc után időt kellett kérnie (22. perc: 40:51). Sikerült is rendeznie a körmendi sorokat, Rodgersék szívós küzdelemben felzárkóztak (25. perc: 52:55). Ezután azonban több dobásukat is elkapkodták a hazaiak, s a pontosabban játszó Dzunics-gárda ismét elhúzott (30. perc: 59:69). Az utolsó negyedet a Körmend fantasztikusan kezdte: egy pontra faragta hátrányát úgy, hogy közben a paksiak négy percen keresztül nem találtak rést a védőfalukon (34. perc: 68:69). A vendégek Williams kosaraival mozdultak el a holtpontról, majd Gulyás is betalált - Banksék viszont elkezdték erőltetni a hármasokat, amit továbbra is rosszul dobtak (38. perc: 68:78). A bírók ítéletei miatt a hazai drukkereknél elszakadt a cérna, pénzt dobáltak a pályára, de a rövid közjáték sem zökkentette ki az Atomerőműt, nem engedte ki a kezéből a győzelmet. A Körmend sorozatban negyedik bajnokiját vesztette el, amiben nagy szerepe volt, hogy játékosai a mezőnyből csak 33 százalékkal dobtak.

Peter Stahl: - Jobban teljesítettünk, mint a korábbi meccseken, de hiába küzdöttünk keményen és nagy szívvel, a bajnokság egyik legjobb csapata ellen kis szerencse is kellett volna.

Dzunics Braniszlav: - A második negyedtől átvettük az irányítást, keményen védekeztünk, támadásban pedig mindig lendített valaki a csapaton.

Albacomp-Debrecen 108:80.