2010.07.17. 02:29

Női kosárlabda: bravúros magyar produkció az ausztrálok ellen

Bravúros játékkal rukkolt elő a magyar női kosárlabda-válogatott a vb-címvédő ausztrálok, a világhírű Opals ellen. Három negyeden át Fegyvernekyéknek állt a zászló.

Ausztrália-Szlovákia 93:63 (31:14, 21:19, 23:16, 18:14). - Vezette: Forrai, Benczur, Török Z.

Legjobb dobók: Tolo 20, OHea 19, Summerton 16, illetve Laskova 11, Tetemondova 11, Vynuchalova 10.

A tegnap esti első mérkőzésen a magyarokkal találkoztak az ausztrálok. Carrie Graf szövetségi kapitány egy 24-es kerettel készül az őszi, csehországi vb-re, közülük 11 az olyan játékos, akinek a pekingi olimpián ezüstérmet akasztottak a nyakába. Szombathelyre hatan - Kristi Harrower (mezszáma 10), Laura Summerton (11), Belinda Snell (12), Hollie Grima (9), Erin Phillips (4) és Jenni Screen (6) - jöttek el abból a világhírű gárdából - négyen az Egyesült Államokban, a WNBA-ban még bajnoki kötelezettségeiknek tesznek eleget. De a többiek is fantasztikusan képzettek, a szlovákok ellen például a legfiatalabb, a 21 éves Tolo volt a legeredményesebb.

Az első örömteli tett az volt a magyaroktól, hogy nem ijedtek meg világhírű ellenfelüktől; bátran, önbizalommal telten kosaraztak, s ennek lassacskán meg is lett az eredménye. Védekezésben és támadásban is nagyszerűen teljesítettek, és 7:9 után átvették a vezetést. Olyannyira hogy az első húsz percben ki sem engedték a kezükből, 11(!) pontos előnnyel mehettek a nagyszünetre. Hozzá kell tenni, hogy az ausztrál csapat közel sem nyújtott olyan teljesítményt, mint a szlovákok ellen. A legendásan jó védekezésük sem valószínű, hogy pontosan ilyen, de elsősorban támadásban nyújtottak fakóbb teljesítményt - utóbbi azért a magyarok védekezését is dicséri. A szünetbeli fejmosás után az ausztrálok igyekeztek magasabb fokozatra kapcsolni. A világbajnok, háromszoros olimpiai ezüstérmes irányító, Harrower vezérletével és Grima kosaraival megkezdték a felzárkózást, de a harmadik negyedben még mindig a hősiesen küzdő magyaroknál volt az előny. A záróetapban hamar egyenlített az Opals, a mieinken már látszottak a fáradtság jelei - ez elsősorban a védekezésbeli kihagyásokban mutatkozott meg. De hősiesen küzdöttek tovább - a 35. percben még mindig egál volt az állás. Csak ez után tudta őket térdre kényszeríteni a világ egyik legjobb csapata. A győzelem ugyan elmaradt, de a mutatott teljesítményért minden dicséretet megérdemel Székely Norbert együttese.

Magyarország-Ausztrália 68-74 (16-11, 23-17, 16-24, 13-22)
A legjobb magyar dobók
: Fegyverneky 17, Krivacsevics 14, Bujdosó 12, Vida 8

Székely Norbert: - Hatalmas sebességgel és energiával játszottunk, és ez egy szoros meccsre volt elég a világbajnok ellen. Remélem, hogy ebből a mérkőzésből tovább építkezünk, és még jobban játszunk majd.

Ma, a torna zárónapján délelőtt 11-kor a magyar-szlovák találkozóval kezdődik és 13 órától az ausztrál-román mérkőzéssel zárul a program.