2009.03.02. 03:29

Óriási csatában maradt alul a Körmend

<b>Székesfehérvár </b> - A Polaroid Lami-Véd Körmend kosárcsapata hatalmas küzdelemben, a végjátékban szenvedett vereséget a bajnokságot vezető Albacomptól.

Vastag Nándor

A mérkőzésen nem léphetett pályára Fodor Gergely, aki a csütörtöki edzésen szenvedett combizom-húzódást.

A bajnokság éllovasának otthonában villámrajtot vett a Körmend. Rodgers büntetőket értékesített, majd labdát szerzett, és kihagyhatatlan helyzetbe hozta Banks-t, aki a következő akciónál sem hibázott (2. perc: 0:6). A hazai gólcsendet Simon törte meg, de a vendégek lendülete nem csökkent, így Mulligan triplája után egyből időt kért Peresztegi Nagy Ákos (3. perc: 4:11). Sikerült is rendeznie a fehérvári sorokat, az Albacomp egy pontra zárkózott fel (6. perc: 17:18), de fordítani nem tudott. A piros-feketék Banks vezérletével az első negyed végéig parádés négy percet produkáltak, és jelentős előnyt szereztek (21:32). A második negyed elején is remekeltek a Rába-partiak, Ferencz majd félpályás triplája után már 16 ponttal vezettek (13. perc: 23:39). A körmendiek könnyedén verték vissza a házigazda felzárkózási kísérletét (16. perc: 33:47), ám az egyik akciónál Banks és Doyne véletlenül összefejelt, és mindkét játékos arcsérüléssel a kispadra kényszerült. Banks kiválása hatalmas veszteséget jelentett csapatának, távollétében a nagy erőket mozgósító Albacomp az első félidő végére nyílttá tette az összecsapást (20. perc: 49:52).

A harmadik negyed gyors székesfehérvári egyenlítéssel kezdődött, de Banks visszatért, így a vezetést is visszavette a Körmend (22. perc: 54:56). A folytatásban elképesztő rohanás zajlott a pályán, a felek alig hibáztak dobást, de pár ponttal rendre a piros-feketék vezettek (30. perc: 76:78). A záró etap elején sem lankadt az iram, a Rába-partiak őrizték előnyüket (33. perc: 79:84). Az Albacomp azonban tempót váltott, és 6:0-s sorozata után először szerzett vezetést a mérkőzésen (35. perc: 85:84). Ezután a vendégek percei következtek, Rodgersnek köszönhetően újra ötpontos fórba kerültek (37. perc: 85:90). De a hazaiak sem törtek meg, Hanga vezérletével újra fordítottak (38. perc: 91:90). Rodgers ziccert értékesítve még visszavette a vezetést csapatának, ám a fáradtabb körmendiek egyre többet hibáztak, s ezt kihasználva a házigazda eldöntötte a meccset. (A végén a körmendi táborból valaki görögtüzet dobott a pályára, amit az egyik biztonsági ember vitt ki a teremből.) A piros-feketék zsinórban hatodik bajnokijukat veszítették el, de ezúttal minden dicséretet megérdemelnek, az aranyérem várományosának kikiáltott Albacompot egy igazán közönségszórakoztató meccsen kis híján meglepték.

Peresztegi Nagy Ákos: - Az életéért küzdő Körmend agresszívan kezdett, de a végén összeállt a védekezésünk, és kihasználtuk az ellenfél hibáit.

Peter Stahl: - A mérkőzésen az volt a döntő, amikor Banks arca megsérült. A végjátékban az Albacomp mentálisan és fizikálisan is fölénk nőtt.

További eredmények: Debrecen-Szolnok 66:88, ZTE-Paks 75:83, Kaposvár-Pécs 74:79, Kecskemét-Nyíregyháza 77:66.