2014.03.24. 12:30

Kezdi a rájátszást a SZoESE kosárcsapata

Körkép - Legutóbbi két meccsét egy győzelemmel, egy vereséggel tudta le az egyetemi-főiskolai női kosárlabda-bajnokságban az alapszakaszt a 3. helyen záró SZoESE.

Szombathelyi Egyetemi SE_ HAT-ARGO UNI GYŐR 59-37 (14-4, 14-8, 9-9, 22-16). Szombathely, 100 néző, egyetemi-főiskolai női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Esztergályos, Gráczer.

SZoESE: GUSZTAFIK 24/3, Vidóczi 2, Handler 5/3,TÓTH 10, USZKAI 13. Csere: Gősi 3, Honzik-Tóth 2. Edző: Szabó László.

A hazai csapat kiváló védekezésnek köszönheti a győzelmet, az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát.

PTE-PEAC _Szombathelyi Egyetemi SE 66-44 (22-11, 13-9, 13-11, 18-13). _ Pécs, 50 néző, vezette: Prakusch, Földvári.

SZoESE: GUSZTAFIK 23/9, Bauer 5/3, Gősi 2,Tóth 2, USZKAI 10. Csere: Kovács 2.

Betegségek és sérülések miatt sok hiányzója volt a szombathelyi csapatnak, amely a nehézségek ellenére nem adtab olcsón a bőrét.

Uszkai Dóra mind a két meccsen jól kosárlabdázott (Fotó: SZoESE)

A SZoESE öt verséggel, öt győzelemmel a harmadik helyen zárta az alapszakaszt a hat csapatot felvonultató Nyugati-csoport tabelláján. A folytatásban a másik csoport második helyezettjével, a Debreceni Egyetemmel (7/3) játszik oda-vissza a szombathelyi csapat. A győztes az 1-4., a vesztes pedig az 5-8. helyért játszik egy tornán. Szombathelyen március 31-én (péntek, 18.00) lépnek pályára a felek, a visszavágót április 6-án (vasárnap, 17.00) rendezik Debrecenben.

- Összességében elégedett vagyok a csapat eddigi teljesítményével, reális eredménnyel, reális pozícióban zártuk az alapszakaszt, nem lehet panaszom a lányokra - fogalmazott a SZoESE trénere, Szabó László. - A Debrecent nem ismerjük, az eredményei alapján mondom azt, hogy talán hozzánk hasonló erőt képvisel. Úgy 50-50 százalékot adok mindkét csapatnak a továbbjutásra. Hazai pályán győznünk kell, aztán megpróbálunk erős kerettel elutazni a visszavágóra.