2007.02.05. 03:27

Savaria: remek idegenbeli siker

Baja (tg) - Idegenbeli győzelemmel folytatta szereplését a B-csoportos női kosárlabda-bajnokságban a Savaria BC. A szombathelyi lányok Baján nyertek 63:52-re.

Bajai ÚDKSE-Savaria BC 52:63 (15:13, 15:16, 14:18, 8:16). - Baja, 100 néző, NB I. B-csoportos női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Gelencsér, Reisz.

Baja: HORVÁTH R. 12/3, Szepsi 8, Deák 6/6, Kácsor 2, ORBÁN 10. Csere: Rátvay 6, Kniesz 5, Vadas 1, Böröcz 2, Katona -. Edző: Nagypál Gábor.

Savaria: Ányos 2, MÜLLER 15, MAGYAR GY. 1, FÖLDI 11/3, Kalamár 9. Csere: SZABADFI 5/3, KRATOCHVILL 12/6, Hanzséros 2, Andorka 6. Edző: Szalai János.

Villámrajtot vett a hazai csapat, míg a vendégek sorra rontották a ziccereket (5. perc: 10:1). Aztán a Savaria fokozatosan összekapta magát, a negyed végére sikerült felzárkózni. Sőt, a második etap elején át is vették a vezetést a szombathelyiek (14. perc: 17:20). A hazaiak azonban nem adták meg magukat, nagy küzdelemben visszaszerezték a vezetést, és minimális előnnyel vonulhattak nagyszünetre (20. perc: 30:29).

Fordulás után hol az egyik, hol a másik csapatnál volt az egy-két pontos előny - az utolsó negyedet végül a Savaria kezdhette kedvezőbb helyzetből (30. perc: 44:47). Az utolsó tíz perc azonban már a vendégek egyértelmű fölényét hozta, a hazaiak talán elfáradtak. A Savaria az egész mérkőzésen jól védekezett, remekül küzdött, igazi csapatjátékot produkált - ráadásul a végén a látványos megoldásokkal sem maradt adós. Megérdemelten nyertek a vendégek.

Szalai János: - Egymásért küzdve, igazi csapatként kosárlabdáztunk. Ezért sikerült, teljesen megérdemelten, bravúrgyőzelmet aratni.