2009.03.20. 03:29

Simán kikapott a Savaria BC

Szekszárd - Az Atomerőmű-KSC Szekszárd szerdán 90 pontos különbséggel verte meg a sereghajtó Savaria-Helios BC-t a női kosárlabda NB I. utolsó előtti körében.

Vas Népe

Szekszárd: TAMIS 11/9, TAMÁS 6, BÁLINT 10/3, WILSON 24, JEVTUSENKO 18/3. Csere: BOZÓKI 19, HAJDU 10/6, SZAVER-CSENKO 7/6, PAPP 11/3, PETŐ 11/3. Edző: Ujhelyi Gábor.

Savaria:
Szabadfi 4, Földi 5/3, Gebri 3, HORVÁTH P. 7/3, BICSKEI 10/6. Csere: Horváth E. -, Szalai 8/6, Sándor -. Edző: Krasznai Milán.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 16:3. 15. perc: 32:15. 25. perc: 74:24. 35. perc: 107:32.

Kipontozódott: Gebri a 37. percben.

Rekordkülönbségű győzelmet aratott a Savaria ellen a Szekszárd. Már a kezdésnél kidomborodott a két alakulat közötti különbség, és Wilsonék végig komolyan vették a találkozót. Igaz, ehhez időnként kellett Ujhelyi Gábor erélyessége is.

A második félidő nagy részében egész pályán letámadott a házigazda, mely a rengeteg szerzett labda után rendre kosárral fejezte be a támadásait. A hazaiak végül imponáló fölénnyel, kereken 90 ponttal nyerték a sereghajtó vasiak elleni találkozót.

Ujhelyi Gábor: - Végre feloldódott a görcsösség a csapatban.

Krasznai Milán: - Túléltük...