2009.04.16. 02:28

Súlyos vereség a Szolnoktól: a Körmend 38 ponttal kapott ki idegenben

Szolnok - A Polaroid Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapata az alapszakasz utolsó előtti fordulójában súlyos, 38 pontos vereséget szenvedett a Szolnoki Olaj vendégeként.

Varga Csaba

A két régi vetélytárs bajnoki csatájában a mindössze 12. helyen álló vendégek minden teher nélkül, míg a szolnokiak a nyolc közé jutásért vívott harcban győzelmi kényszerben léptek pályára. Mint a látottakból és a vég-eredményből is kitűnik, a Tisza-partiak jóval motiváltabban játszottak, mint vetélytársuk.

A vendégoldalon Banks kihagyott dobásaival, míg hazai részről Jurkunas tripláival indult a mérkőzés. Mivel a litván erőcsatár mellett Barro és Ross is betalált, a 4. percben már 11:0-s állást mutatott az eredményjelző. Banks ugyan szépített, ám a folytatásban is jól védekezett, és látványosan támadott az Olaj, és a 13. percben már 35:11-es állásnak tapsolhatott a hazai publikum.

A körmendiek zónavédekezésre, a szolnokiak pedig könnyelmű játékra váltottak. Közben a vendégcsapat némileg össze is kapta magát, és az ügyesen játszó Kocsis Tamás vezérletével a félidő végére 13 pontos távolságra zárkózott fel. Tegyük hozzá, hogy az első húsz percben eléggé rosszul, mindössze 31 százalékkal dobtak a vendégek, a hazaiak 43 százalékjával szemben. Sőt a lepattanócsatát is Barróék nyerték, méghozzá jelentősen 28:19-re (20 perc: 40:27).

A fordulást követően az Olaj visszabillent a régi kerékvágásba, és úgy játszott, mint az első félidő elején - Ross és Váradi triplaparádéjával ismét elhúzott vetélytársától. Úgy tűnt, hogy feladta a harcot a Körmend, ráadásul Fodor Márton összeveszett Páli bíróval, amiért technikait kapott a vendégek irányítója.

A harmadik negyed végén Cseh György kapta el a fonalat, a fiatal erőcsatár ügyes gólokat szórt a körmendi kosárba. A záró felvonásban Cziczás hármasával már a negyven ponton is túlnőtt a felek közötti különbség. A végén mindkét csapatban minden játékos szóhoz jutott. A körmendieknél az NB I. A-csoportjában először kapott lehetőséget Sömenek Martin, Havlik Martin, Déri Dániel és Sipos Ádám. A két csapat párharcában az Olaj még soha nem mért ekkora verést a Körmendre.

Pór Péter: - Örülök, hogy a Falco után a Körmend ellen is jó játékot nyújtottunk, és csere-embereink is kitettek magukért.

Hencsey Tamás: - Sajnos az első negyedben elment a meccs. A folytatásban ugyan összekaptuk magunkat, ám a szünet után ismét rossz százalékkal dobtunk.

További eredmények: Dombóvár-Debrecen 89:78, Pécs-EnterNet 86:57, Atomerőmű-Kaposvár 100:57, Nyíregyháza-ZTE 81:87, Sopron-Kecskemét 81:78.