2009.03.03. 03:29

Történelmet írt a Savaria BC: dobott pont nélküli negyed

<b>Sopron</b> - A papírformának megfelelően a Pécs átgázolt a Savaria BC A-csoportos női kosárcsapatán (113:20). A szombathelyiek az idei bajnokságban már másodszor produkáltak dobott pont nélküli negyedet.

MIZO Pécs 2010-Savaria BC Szombathely 113:20 (32:9, 31:2, 27:0, 23:9). - Pécs, 500 néző, NB I. A-csoportos női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Maár, Domonkos.

Pécs: Iványi 9, Raksányi 9, Sarok 14, Vajda 36/6, Ohlde 11. Csere: Ruják 4, Török 14, Krnjics 7, Szabó 7/3, Balla 2. Edző: Füzy Ákos.

Savaria: Szabadfi 6/3, Sándor -, Gebri 3/3, Gadnai 3, Horváth Edit 8. Csere: Bicskei -, Horváth Enikő -, Földi -, Kopácsi -, Horváth P. -, Szalai -. Edző: Krasznai Milán.

Kipontozódott: Krnjics a 40., ill. Gadnai a 36. percben.

A mérkőzés nagyon gyorsan eldőlt (13. perc: 38:9), a hazaiak azt csináltak a pályán, amit akartak. A Savaria játé-kosai hitehagyottan, félve kosaraztak (23. perc: 71:11), a legcsekélyebb ellenállást sem fejtették ki.

A mérkőzés, pontosabban a szombathelyiek teljesítménye azonban másról marad emlékezetes: egy idényen belül már másodszor fordult elő a női kosárlabda NB I-ben, hogy egy csapat nem szerez pontot az egyik negyedben - mindkétszer a Savaria nevéhez fűződik a bravúr . A vasárnapi pécsi mérkőzésen a szombathelyiek a harmadik negyedben maradtak nullán (27:0). Legutóbb december 12-én esett meg az élvonalban ritkán látható furcsaság, amikor a sereghajtó szombathelyiek Zalaegerszegen vendégszerepeltek (121:34), akkor a második játékrészben nem találtak gyűrűbe (29:0).

- A decemberi meccs előtt legalább tíz évig nem fordult elő nullás negyed, a munkatársaink közül legalábbis senki sem emlékezik ilyenre - mondta Halmos Péter, a Magyar Kosárlabdázók Orszá-gos Szövetsége versenyirodájának titkára.