2015.07.15. 18:15

U20-as fiú kosárlabda: Macedónia kipipálva

Székesfehérvár – Nagyon fontos győzelemmel nyitotta a negyeddöntős csoportkört az U20-as fiú kosárlabda-válogatott a hazai rendezésű B divíziós Európa-bajnokságon.

Magyarország–Macedónia 63-54 (15-19, 16-13, 15-8, 17-14).

Magyarország: Váradi 11/3, Keller 4, Perl 26/6, Filipovity 11, Kővágó-Laska 2. Csere: Bán –, Peringer –, Révész 4, Kósa 5/3, Nagy B. –. Vezetőedző: Pór Péter.

Az első negyed a macedónoké volt, gyér dobószázalékkal hamar tízpontos hátrányba kerültek a magyarok (6-16). De az etap végére sikerült négy pontra felzárkózni. Ahogy már megszokhattuk, a szezon végén a Falcóból az olasz élvonalbeli Capo d'Orlandó csapatához szerződött Perl Zoltán húzta a csapat szekerét, sikerült egyenlíteni, majd egypontos vezetéssel zárni a félidőt (32-31). A harmadik negyedtől már a másik falcós, Váradi Benedek is feljavult, és jó védekezéssel a zárónegyedet hat pontos előnyről várhatták a mieink. Ez 11-re is nőtt, ám a macedónok szorongattak. Négy pontnál azonban nem tudtak közelebb kerülni – a meccs végére 22-re nőtt az eladott labdáik száma. A csoport második helyére hajtó magyaroknak sikerült az első nagy feladat. Csütörtökön Fehéroroszország ellen zárják (18.00) az Eb második körét.