2009.04.25. 02:28

Utolsó a Savaria BC

Cegléd - A 11-12. helyért zajló rájátszás utolsó mérkőzésén a Savaria-Helios BC kosárlabdacsapata kikapott Cegléden, így utolsó helyen végzett a bajnokságban.

Vastag Nándor

Ceglédi EKK-Savaria Helios BC 72:60 (17:11, 15:13, 19:11, 21:25). - Cegléd, 50 néző, NB I. A-csoportos női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 11-12. helyért, vezette: Domonkos, Maár.

Cegléd: Orbán 5, TIBA 7, Szamosi 13/6, HEGEDÓS 25, Anitics 2. Csere: Halmi 2, Lukács -, Kiss 5, Szabó B. 9, Földi A. -, Baksa 4. Edző: Földi Sándor.

Savaria: Szalay 7/3, Földi Gy. 4, Horváth P. 10/3, Horváth E. 8/3, Gadnai 12. Csere: Gebri 2, Bicskei 2, Szabadfi 15/9. Edző: Krasznai Milán.

A két nyert mérkőzésig tartó rájátszásban a Cegléd (89:54) és a Savaria (63:61) is hazai pályán győzött, így a párharcban a mindent eldöntő harmadik meccs következett.

Az első félidőben végig görcsösen játszott a vasi csapat, így hiába tartotta a lépést ellenfelével (15. perc: 19:17), a szünetben a hazaiak vezettek (32:24). A fordulás után sok labdát adtak el a szombathelyiek, így könnyű kosarakat szerzett a Cegléd (30. perc: 51:35). Az utolsó negyedre felszívta magát a Savaria, de ez csak részsikerre volt elég.

Földi Sándor: - A lelkesen játszó savariás lányok megnehezítették a dolgunk. Gyengén teljesítettünk, de kiszenvedtük a győzelmet.

Krasznai Milán: - Ha úgy játszunk, mint legutóbb hazai pályán, vagy az utolsó negyedben, akkor simán nyerünk. Az első három negyedben a buszon maradt a csapat.