Szombathelyi kosárlabda

2010.03.28. 18:16

Méretes Falco-zakó az Arena Savariában (72:104) - nyilatkozatokkal, képgalériával frissítve

Az alacsony színvonalú mérkőzésen is megállíthatatlannak bizonyult a paksi csapat. Többek között a tizenhét (!) sikeres triplának köszönhetően az ASE szó szerint lemosta a pályáról a hazaiakat.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Falco-Szova KC Szombathely – Atomerőmű SE 72:104 (21:27, 16:24, 15:29, 20:24).
Szombathely, 2300 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi, Hegedűs, Gorka.

Falco: Kálmán 10/6, FRAZIER 20/6, Pankár 2, Kazlauskas 10, Dies 6.
Csere: D. Wilson14/3, Borszéki 5/3, Hajmásy 5/3.
Edző: Nikola Lazics.

Paks: Mészáros 3/3, Lagrange 8/6, HORVÁTH Á. 22/12, Clark 9, DILL 17/9.
Csere: WALKER 17/3, Kiss 15/9, Panta 8/6, Kovács Á. 5/3, Morgen -.
Edző: Horváth Imre.

1. negyed

1. perc: A vendégek hozták el a labdát, a kosár azonban elmaradt. A túloldalon Frazier kezdte meg a hazaiak pontgyártását: 2:0

2. perc: Dies félkézzel húzta a gyűrűbe, majd a paksi LaGrange is betalált (4:5). Egy labdaszerzést követően Dill is helyzethez jutott: 4:7

3. perc: Pankár tiszta dobóhelyzetben tévesztett triplát, LaGrange úgyszintén. Horváth újra eredményes volt: 4:9

4. perc: Dies, majd ismét Horváth szerzett pontokat (6:11). Kálmán triplájával zárkózna a Falco, ha Mészáros nem tüzelne ugyanúgy: 9:14

5. perc: Kazlauskast hárompontos-kísérlete közben fauktolta Clark, így a litván három büntetőt dobhatott: 12:14

6. perc: A litván-amerikai koprodukció eredménye egy Frazier tripla: 15:16

7. perc: Dill hármasára Dies válaszolt: 17:19

8. perc: Újabb Dill-trí (17:22), majd Frazier büntetőzhetett: 19:22

9. perc: Kálmán tempóból volt eredményes (21:24), majd egy elrontott paksi támadás után Frazier ellen támadót fújtak. 24:24

10. perc: Kálmán táncolt be a körtén belülre, majd egy rossz passzt követően Kazlauskasról kipattant a laszti. Walker utolsó másodpercben eleresztett hárompontosa a negyed utolsó kosara: 21:27

2. negyed

11. perc: Borszéki és Wilson a pályán. Utóbbi higgadt triplával mutatkozik be (24:27). LaGrange azonnal reagált: 24:30

12. perc: Horváth, majd Frazier talált be: 27:32

Újabb Horváth-tripla (27:35), ma ez a hetedik (!) sikeres paksi hármas: 27:35

13. perc:

14. perc: Walker kosara után Falco-időkérés (27:37). Frazier ziccerével szépített, ezzel 12 pontos: 29:37

15. perc: Sorozatosan eladott, majd visszaszerzett labdák hazai részről, végül Wilson "rakta helyre" a labdát. Paksi időkérés: 31:37

16. perc: Kazlauskas büntetőket harcolt ki: egy bent, egy kint (32:37). Kiss kosarára Kálmán triplázott: 35:39

17. perc: Horváth Ákos középtávoliját Borszéki sem tudta megakadályozni (35:43). Kiss Zsolt hármasa után újra időt kért Nikola Lazic: 35:46

18-19. perc: Frazier triplája kimarad, csakúgy, mint LaGrange távolija. Sorra maradnak ki a dobások mintkét oldalon: 35:46

20. perc: Talpon az egész csarnok. A félidő utolsó kosara Kiss Zsolté. Egyelőre megálíthatatlan a vendég csapat: 37:51

Félidei statisztika:

Dobószázalék (2 pontos): 62 %, illetve 71 %.

Dobószázalék (3 pontos): 38 %, illetve 50 %.

Dobószázalék (mezőny): 50 %, illetve 60 %.

Dobószázalék (büntető): 86 %, illetve a vendégek nem dobtak az első félidőben.

Lepattanó: 12, illetve 16.

Szerzett/eladott labdák: 1/7, illetve 2/4.

Az első félidő nem mondható túl magas iramúnak. A védekezéssel egyik csapat sem törődött túlságosan, ami szombathelyi részről jelentett eddig igazán problémát, ugyanis a dobásokkal egyelőre nem sikerült kompenzálni.

3. negyed

21. perc: Dill középtávolijával nyitotta meg a második félidőt: 37:53

22. perc: Frazier tört be fürgén, ziccere sikees (39:53). Horváth bedobta a sokadik paksi triplát: 39:59

23. perc: LaGrange is három ponttal gyarapítja a vendégeket (41:59), majd Dill is triplázott: 41:62

24. perc: Clark tört be, Dies nem tudta megállítani (43:64). Pankár kapott blokkot Horváth Ákostól. Kálmán helyett Hajmásy a pályán. 43:64

25. perc: A bombaformában lévő Horváth embereken át jut a gyűrűhöz, akkor dob pontot, amikor kedve tartja: 43:66

26. perc: Walker kosara után már 25-tel vezetnek a vendégek. Nikola Lazic időt kért: 43:68

27. perc: Wilson tempója kipattog. Walker kosarát Frazier pöccinti ki, azonban a pont érvényes: 43:70

28. perc: Hajmásy bedobta szokásos hármasát, Borszéki tévesztett: 46:70

29. perc: Vendég időkérés után Wilson beküzdötte: 48:70

30. perc: Ez a Falco-védekezés nem az, amit az elmúlt mérkőzéseken megszokhattunk. Kazlauskas küzdött nagyot, kosarára azonban Panta is hárompontossal reagált: 52:80

4. negyed

31. perc: Kiss Zsolt közelében nem volt sárga mezes, triplája persze bent: 52:83

32. perc: Panta triplája közben beesett a Falco-kispad székei közé: 56:88

33. perc: Újabb elrontott hazai támadás, azonban Borszéki visszaszerezte a labdát. Hajmásy ziccerével 30 pontra zárkózik a Falco: 58:88

34. perc: Walker révén az első (!) paksi büntetőknek lehettünk szemtanúi: 58:90

35. perc: Kazlauskas 10 pontos: 62:92

36. perc: A csereként beálló Kovács is hármassal nyitja mai szereplését: 64:95

37. perc: Kiss Zsoltott Kazlauskas állította meg szabálytalanul, eredménye két újabb büntető: 64:97

38. perc: Borszéki tripláját ováció fogadta: 68:97

39. perc: Walker büntetőivel elérte a százat a vendég csapat: 68:100

40. perc: Kiss Zsolt fél kezes zsákolását követően talpon a vendég kispad. Tény, hogy roppant látványos volt (72:102). Kovács büntetői jelentették az utolsó pontokat a mai mérkőzésen. Régen kapott ki ennyivel a Falco az Arena Savariában... 72:104

A mérkőzés utáni első nyilatkozatok:

Nikola Lazics: - Tűz és energia nélkül játszottunk, rosszul védekeztünk. Gondoltam, hogy a megterhelő sorozat után nehéz lesz pályára lépni, de erre azért nem számítottam. Teljesen megérdemelten nyert az ellenfél.

Horváth Imre: - Nagyon okosan játszottunk, ami nagyon jó dobószázalékkal is párosult.