Szombathelyi kosárlabda

2010.12.12. 16:50

Kosárlabda NB I.: nem sikerült az Atom-verés (76:86)

Végig izgalmas, fej-fej mellett haladó küzdelemben maradt alul a Falco-Szova KC csapata az ASE ellen. Az utolsó öt percben a 17:2-es rohamot produkáló paksiak megérdemelten győztek Szombathelyen.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Falco-SZOVA KC Szombathely - Atomerőmű SE 76:86 (20:20, 18:20, 23:23, 15:23).
Szombathely, Arena Savaria, 1800 néző, NB I-es férfi kosárlabda bajnoki mérkőzés, vezette: dr. Vígh P., Cziffra Cs., Török R.

Falco: Kálmán 2, DOYNE 18, Pankár, GOSA 31/15, Aliakszejev 12.
Cserék: Hajmásy 5/3, Borszéki 6/6, Simon L. 2, Harazin, Szanati.
Edző: Nikola Lazic.

Atomerőmű: Mészáros Z. 2, HODGES 20/12, PAVLIK 19/9, JOHNSON 15, SALES 21/6.
Cserék: Faragó 2, Kovács Á. 7/6, Körtélyesy, Morgen.
Edző: Horváth Imre.

1. negyed:

1. perc: A vendégek hozták el a labdát a feldobásnál, az első kosarat Johnson jegyzi (0:2). Alekszejev sikertelenül próbálkozott. Pavlik kosarával: 0:4

2. perc: Labdaszerzést követően Pavlik triplájával igazi villámrajtot vett az ASE: 0:7

3. perc: Gosa távolról, de csak két pontra volt eredményes (2:7). Hodges is triplázott: 2:10

4. perc: Doyne első idei falcós kosarát ováció fogadta (4:10). Pavlik ott folytatja, ahol pár perce abbahagyta, újra elsült a keze: 4:12

5. perc: Gosa tört be, védői nemtudták megállítani (6:12). Hajmásy a pályán. Alekszejev játszotta be Doyne-nak, egy paksi kézről azonban a labda kikerült a játéktérről. Időkérés következik. Hajmásy távolról talált be: 8:12

6. perc: Újra Hajmásy, most már hármat ért a dobás (11:12). Kosárpárbaj kezdődött: előbb Sales, majd Doyne talált be: 13:14

7. perc: Johnson középtávolija után elrontott hazai támadás (13:16). Hajmásy üt oda Pavliknak; muszáj volt, különben gyors kosár a vége. A büntetők után: 13:18

8. perc: Kálmán - talán túl korán vállalta el - emberről próbálkozott triplával, hiába. Időközben Borszéki Csaba is a pályán, hidegvérű sarki trojka: 16:18

9. perc: Doyne büntetőket harcolt ki, egyenlített (18:18). Sales nem adta el a labdát, helyette a gyűrűig egy-egyezett: 18:20

10. perc: Kálmán ziccer (20:20), majd egy elrontott vendégtámadás. Borszéki, majd a paksi Johnson is kihagyta hárompontos-kísérletét, ezzel az első negyed vége: 20:20

2. negyed:

11. perc: Eladott labda, majd Sales kosara kezdte a második negyedet (20:22). Borszéki triplájával ma először vezet a szombathelyi csapat: 23:22

12. perc: Egy kivédekedekezett támadás után Gosa triplája landolt a gyűrűben: 26:22

13. perc: Sales hármasa után Doyne emberéről dobott középtávolit: 28:25

14. perc: Pavlik kosara után a frissen beállt Kovács triplájával, majd Gosa kosarával újra egál: 30:30

15. perc: Pavlik két pontja, majd Doyne-Simon csere következik - taps fogadja (30:32). Gosa a palánk alól egalizál, a szurkolók faultot reklamálnak: 32:32

16. perc: Faragó dupla, majd egy pontatlan hazai támadás. Időkérés és Mikulás-sapkás táncos lányok következnek. 32:34

17. perc: Doyne jött, látott, majd betört (34:34). Hodges, majd Gosa labdája is a gyűrűben: 36:36

18. perc: Elrontott támadások, faultot jelző sípszó nélkül. Utóbbi egyébként eddig is jellemezte a mérkőzést. Hodges középtávolijával: 36:38

19. perc: Simon hagyta ki a hosszúra nyúlt hazai támadás egyetlen dobáskísérletét.

20. perc: Előbb Johnson, majd Gosa szerzett gyors duplát. Kevesebb, mint egy támadásnyi idő van hátra az első félidőből, paksi időkérés következik. Az utolsó (paksi) támadásra Nikola Lazic a friss Harazint és Szanatit is a pályára küldte, kosár nem esett: 38:40

Félidei statisztika:

Dobószázalék (mezőny): 55%, illetve 55%.

Dobószázalék (2 pontos): 63%, illetve 65%.

Dobószázalék (3 pontos): 40%, illetve 36%.

Dobószázalék (büntető): 67%, illetve 67%.

Lepattanó: 16, illetve 13.

Gólpassz: 6, illetve 4.

Szerzett/eladott labda: 0/6, illetve 7/4.

IBM-mutató: 39, illetve 46.

Legjobb pontszerzők: Gosa 13/3, Doyne 12, Borszéki 6/6, illetve Sales 11/3, Pavlik 11/3, Johnson 6.

3. negyed:

21. perc: Pavlikra már nem ért ki Doyne, triplával növelte a vendégek előnyét, a túloldalon Alekszejev duplával válaszolt: 40:43

22. perc: Kálmán triplakísérlete lepattant, a vendégeké úgyszintén. Gosa, majd Hodges is tévesztett: úgy néz ki, mindkét csapat az öltözőben felejtette magát.

23. perc: Alekszejev elemében van, előbb blokk, majd újabb két pont (42:43). Hodges triplájával ismét nőtt a paksi előny, Gosa azonban rögtön törleszteni kezdett: 44:46

24. perc: Johnson duplája után elhamarkodott Falco-támadás: 44:48

25. perc: Mészáros távoliduplája után Doyne ellen faultoltak, büntető azonban nem jár érte. Alekszejev dobás-kísérlete azonban sípszóba fulladt, ő már dobhatott: 46:50

26. perc: Doyne büntetőzhetett, sikeresen (48:50). Johnson gyors kosara után Doyne tévesztett: 48:52

27. perc: Alekszejev faultja után időkérés. Sales értékesítette mindkét büntetőjét (48:54). Gosa táncolt: jobbra, majd balra, ismét jobbra, majd a kosárra: 50:54

28. perc: Előbb Gosa, majd Hodges triplázott (53:57). Alekszejev büntetőivel majdnem egyenlített a Falco: 56:57

29. perc: Gosa megálíthatatlan, kosarával vezet a Falco, a paksiak azonnal időt kértek (58:57). Áll az egész csarnok: "Mindenki szombathelyi!"

30. perc: Johnson kosarába fault miatt belefújtak a bírók, így büntetőt is dobhatott (58:60). Eladott labda, majd egy gyors Pavlik-tripla, Hajmásy hiába repült, nem ért oda (58:63). Gosa hármasa zárta a harmadik negyedet: 61:63

4. negyed:

31. perc: Alekszejev középtávolija már szinte bent volt, valahogy mégis kitáncolt a gyűrűből. Újra hazai témadás, Gosa kimaradt dobását Doyne szedte össze, ismét Gosa, majd három húsos pont: 64:63

32. perc: Újabb eladott labda paksi oldalról, elemében van a Falco, ami zavarja is a vendégeket. Alekszejev büntetőzhetett: 65:63

33. perc: Egyenlített a Paks, Alekszejev középtávolijával Hodges triplájáig újra vezetett a Falco: 67:68

34. perc: Doyne kosarával ismét a hazaiaknál az előny, roppant izgalmas percek várnak ránk. Sales büntetőzhetett, azonban csak egyet értékesített: 69:69

35. perc: Hajmásy üresen dobhatott középtávolról, a kosár azonban (Alekszejevéhez hasonlóan) kimaradt. Sales reklamál de feleslegesen: el is lépte és a támadóisejük is lejárt. Gosa trojkájával, majd Simon zicerével ötpontos a Falco előnye. Lábon a csarnok, az ASE pedig időt kért, mielőtt teljesen elúszna a mérkőzés. 74:69

36. perc: Sales triplával szépített, majd egy eladott labda után Hodges hagyta ki: 74:72

37. perc: Az időkérés megzavarta a hazaiakat, azóta nem esett szombathelyi kosár. Sales dobhatott büntetőket, hibátlanul: 74:74

38. perc: Ezúttal Lazic kért időt, nem ok nélkül... Doyne előbb egy dobócsellel küldte el védőjét, majd tempóból vágta be: 76:74

39. perc: Gyors válasz Johnson részéről (76:76). Kovács triplájával újra a vendégek vezetnek (76:79), Pavlik duplája után újra hazai időkérés: 76:81

40. perc: Újabb túljátszott hazai támadás, hiába a fault-gyanú, ha nem fújják be, nem az. Kálmán Kovácsot faultolta, a büntetőket azonban bedobta a fiatal játékos (76:82), elúszni látszik a mérkőzés. A 35. perc óta 2 pontot dobott a Falco, ez végzetesnek bizonyult. Hodges távolija után még időn túli technikai (Kálmán kapta), így a mérkőzés végeredménye: 76:86