Szombathelyi kosárlabda

2015.12.20. 19:15

Elbukott a Falco KC - Jobbnak bizonyult a házigazda szegedi gárda

Szeged - Az NB I-es kosárlabda-bajnokság idei utolsó, 12. fordulójában a Falco-Trend Optika KC Szombathely a szeged vendégeként futott bele kellemetlen vereségbe.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Falco-Trend Optika KC Szombathely 105-96 (36-25, 29-23, 13-30, 27-18). - Szeged, néző, NB I. a csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Györffy, Hegedűs, Gál.

Szeged: Jereminov 9/3, Armelin 18/15, Molnár A. 25/12, Csirics 23/6, Brkics 13. Csere: Kiss Zs. 9/9, Moravcsik -, Juhos 8, Meleg -, Mike -. Edző: Nikola Lazics.

Falco: Rundles 25/15, Butorac 18/3, Váradi B. 17/9, Hallik 9/9, Wright 12. Csere: Bognár 6, Csomagics 5/3, Simon K. -, Dobos 4, Hódi -. Edző: Kálmán László.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 17-6. 7. perc: 21-14. 13. perc: 42-28. 16. perc: 52-33. 19. perc: 61-48. 21. perc: 68-48. 25. perc: 72-63. 29. perc: 78-78. 34. perc: 85-84. 36. perc: 94-84. 38. perc: 101-86.

Kipontozódott: Hallik (38.).

Gyors tempóban kezdtek a csapatok, és felvállaltak egy dobóversenyt. Ez a rohanós stílus pedig a pontosabb hazaiaknak feküdt jobban: a Szeged villámrajtott vett, Kálmán László már a 4. percben kénytelen volt időt kérni (17-6). Ennyi idő alatt berámolt öt (!) triplát a házigazda - öt kísérletből. Egy pillanatra úgy tűnt, hogy rendezi sorait a szombathelyi gárda, és sikerül megállítani a hazai rohamokat (7. perc: 21-14). De a Szeged ritmust váltott, állva hagyta ellenfelét, tíz pont fölé tornázta előnyét. A sárga-feketék csak üggyel bajjal tudták látótávolságban tartani vendéglátójukat. A második negyedben sem változott a játék képe: a Falco futott az eredmény után, és sokat hibázott. Ráadásul roppant gyengén védekezett, így a hazaiak nyugodtan beleállhattak a triplákba (13. perc: 42-28). Nem ment a játék a szombathelyieknek. És amennyire szenvedett a Falco, annyira könnyedén játszott a Szeged (16. perc: 52-33). Még közel sem volt vége az első félidőnek, és a hazai előny már a 20 pontot súrolta. Nagyon gyorsan eldőlni látszott a mérkőzés. Rundles és Váradi pontjai tartotték életben a sárga-feketéket (19. perc: 61-48). De végül biztos előnnyel vonulhattak nagyszünetre a hazaiak (65-48). A játék képéről mindent elmond, hogy a Szeged 12, a Falco pedig 9 triplátjegyzett az első félidőben. Enervált, lassú, pontatlan játékkal rukkolt el a Falco - mintha osztálykülönbség lett volna a felek között.

Fordulás után szűk egy perc telt csupán el, és korábbi Falco-kedvenc, Csirics pontjaival máris 20 pontra hízott a hazai fór (68-48). Néha, néha ugyan közelebb lopózott ellenfeléhez a Falco (24. perc: 72-61), de minden felzárkózási kísérletet visszavert a házigazda. Aztán egyszer csak tíz pont alá tornázta hátrányát a feléledni látszó vasi gárda. Váratlanul elkapta a fonalat a a sárga-fekete gárda (26. perc: 72-65). Lazics mester időt kért - hiába. Teljesen nyílt lett a mérkőzés. A Szeged hullámvölgybe került, szinte csak büntetőből talált gyűrűbe (28. perc: 75-74). Bognár pedig a harmadik negyed végén egyenlített a Falcónak (30. perc: 78-78). Egy új mérkőzés kezdődött. És negyedik etap elején, a mérkőzés folyamán először, megszerezte a vezetést a vendég. A következő percekben felváltva estek a pontok - nagy csata kerekedett a mérkőzésből (34. perc: 85-84). De rendre a házigazdánál volt az előny. Viszont a Falco támadásaiba egyre több hiba, pontatlanság csúszott, ziccerek, triplák maradtak ki - míg a Szeged remek dobóformával rukkolt elő a nehéz pillanatokban. Így ismét meglépett a házigazda (36. perc: 94-84). A szombathelyieknek ismét futniuk kellett az eredmény után, de a rohanás sok hibát eredményezett (38. perc: 103-86). Végül a Falco összeomlott a hajrára. Elképesztően hullámzó teljesítménnyel rukkolt elő a Falco, teljesen megérdemelten nyert a Szeged. A Falco kellemetlen vereséggel zárta az évet.