Szombathelyi kosárlabda

2015.12.06. 19:25

Nem sikerült a bravúr: a Szolnok nyerte meg a Falco elleni rangadót

Szombathely - Az NB I-es kosárbajnokság 10. fordulójában az éllovas Falco a címvédő Szolnokot fogadta. A vasárnap esti rangadót a vendégek nyerték.

Rangadóhoz méltó remek hangulat fogadta a pályára lépő csapatokat. A találkozót jó iramban kezdték a felek, mindkét csapat komoly enegriát fektetett a védekezésbe. Felváltva estek a pontok, felváltva vezettek a csapatok. A percek múlásával viszont egyre magabiztosabbak, pontosabbak lettek a vendégek, gyorsan támadtak, jól dobtak - remek játékosok jöttek be a padról. Lépéselőnybe is kerültek. Kálmán László kénytelen volt időt kérni (7. perc: 12-9). Sikerült is lelassítani az ellenfelet. Wright vette a hátára csapatát, nem bírtak a szolnokiak a Falco centerével. Tartotta a lépést a házigazda, de az nagyon látszott, hogy nem ízlik neki ellenfele kemény, a sportszerűség határát súroló játéka. A játékvezetők ténykedése pedig a sárga-fekete drukkereknek nem tetszett... Gyorsan nagy csata kerekedett a meccsből. Gyűrte egymást becsülettel a két csapat. A Falco hiába küzdött remekül, rengeteg dobást, tiszta ziccert rontott - de nem Butorac. Az ő pontjaival, tripláival lopta a házigazda a távolságot (14. perc: 25-26). Érezhető volt, hogy meglepte ellenfelét a szombathelyi gárda (17. perc: 33-33). De amikor nagyon kellett, valaki mindig begyötörte a labdát a gyűrűbe szolnoki oldalról. Így bár többször is lett volna lehetősége, nem tudott fordítani a Falco, rendre hibázott a kritikus pillanatokban (20. perc: 37-42).

Hallik triplája nyitotta a harmadik negyedet, de a folytatásban nem jöttek a hazai pontok - gyűltek viszont a faultok. Megint meglépett az Olaj (23. perc: 40-48). Az időkérés sem használt, nehezen került helyzetbe a Falco, ha pedig összejött egy ziccer, az általában kimaradt. Tetézte a bajt a sok eladott labda. Állandósult a vendégek tíz pont körüli, fölötti fórja (27. perc: 43-53). A szombathelyiek nagy küzdelemben azt azért elérték, hogy a vendégek ne futhassan nyugodtan neki a záró etapnak (30. perc: 48-56). Hallik ragaszkodott a hagyományokhoz: a negyedik negyedet is triplával nyitotta. És visszajött a meccsbe a roppant szívós Falcó. Az ifjú Hódi triplája után Pór Péter időt kért (33. perc: 56-62). Tombolt a közönség. De nem hagyta magát a Szolnok - az idő pedig egyre fogyott (38. perc: 62-69). A kritikus pillanatokban nem remegett meg az Olaj-játékosok keze, nem adták meg azt az esélyt a vendéglátónak, hogy a közvetlen hajrának győzelmi reményekkel futhasson neki.

A Falco jól küzdött, kis szerencsével, jobb dobóformával összejöhetett volna a bravúr. De a Szolnok jobb csapat, a meccs nagy részét uralta, megérdemelten nyert.

Falco-Trend Optika KC Szombathely-Szolnoki Olaj KK 65-73 (19-23, 18-19, 11-14, 17-17). - Szombathely, 2500 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kapitány, Frányó, Boros.

Falco: Rundles 5/3, BUTORAC 16/12, Váradi B. 8, Bognár -, WRIGHT 16. Csere: Hallik 14/12, Csomagics 3, Simon K. -, Dobos -, Bazsó -, Hódi 3/3. Edző: Kálmán László.

Szolnok: CRAFT 12/6, Kovács P. 2, Vojvoda 9/3, MILOSEVICS 26/9, Keller 5. Csere: Gregory 7, Boriszov 7/3, Lypovvy 5/3, Wittmann -. Edző: Pór Péter.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 7-5. 7. perc: 12-19. 14. perc: 25-26. 17. perc: 33-33. 20. perc: 37-42. 24. perc: 40-51. 27. perc: 43-53. 30. perc: 48-56. 36. perc: 60-62. 38. perc: 62-69.

Kipontozódott: Butorac (40.).

Kálmán László: - Teljesen megérdemelten nyert az Olaj. Fel-felcsillant ugyan a remény a bravúrra, de olyan buta hibákal követtünk el, főleg támadásban, amit egy ilyen csapat ellen nem lehet - egy gyengébb ellenfél ellen lehet, hogy elég lett volna az a teljesítmény a sikerhez. Sajnálom, hogy elveszett a hazai veretlenségünk, ezúttal tompák voltunk.

Pór Péter: - Elősorban jó védekezésünknek köszönhetjük a sikert. Hiszen 65 pontotn tartottuk a hazai pályán játszó Falcót. Igaz, hogy a Falco végig a nyomunkban volt, de összességében megérdemelten nyertünk.