Szombathelyi kosárlabda

2016.03.12. 19:39

Bravúros Falco-diadal

Az Alba teljes kerettel érkezett. A szombathelyieknél is vállalta a játékot a hátával bajlódó Thomas – bár a padon kezdte a meccset. A vasiak visszavágóra készültek, hiszen vendégként komoly zakóba futottak bele Fehérváron, 84-120-ra kaptak ki.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–TLI-Alba Fehérvár 73-71 (17-18, 25-26, 21-12, 10-15). – Szombathely, 2500 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Hegedüs T., Jakab L., Boros T.

Falco: Váradi B. 12/9, Burgess 13/9, Relphorde 19/6, Bognár 9/9, Wright R. 10 Csere: Thomas 8, Lekli 2, Bazsó –. Edző: Kálmán László.

Alba: Chery 5/3, Myles 15/15, Spurlock 2, Pearson 22/3, Lóránt 14/6. Csere: Tóth P. 5/3, Wright J. 8, Markovics –, Supola –, Csorvási –, Simon B. –. Edző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 8-9. 7. perc: 14-18. 14. perc: 30-28. 17. perc: 36-36. 20. perc: 42-44. 24. perc 44-62. 27. perc: 53-52. 30. perc: 63-56. 35. perc: 68-63. 38. 70-68.

Óvatosan kezdtek a felek, szinte minden támadást felállt védelem ellen kellett vezetni. Felváltva estek a pontok, a vendégek úgy kerültek egy pillanatra némi lépéselőnybe, hogy jobban dobtak távolról (7. perc: 14-18) – a hazaiak első tipláját Pelphorde szerezte a 8. percben. Kiegyenlített meccset, nagy csatát vívtak a felek. Gyorsan forró lett a hangulat a pályán. Bognár hármasa nyitotta a második etapot. Lóránt viszont nagy formában játszott, közelről és távolról is veszélyt jelentett. És Pearson is felnőtt mellé. Fej, fej mellett haladtak a felek. De egyre gyorsabban, pontosabban játszott a Falco, ekkor már jöttek a triplák is – Relphorde és Váradi lendült bele. Amint a házigazda átvette a vezetést, Dzunics mester rögtön időt kért (14. perc: 30-28). Minden egyes pontért meg kellett küzdeni, egyik csapat sem tudta magához ragadni az irányítást (17. perc: 36-36). Az első félidőt végül az Alba nyerte, de nem dőlt el semmi (20. perc: 42-44) – bőven tartotta a lépést esélyesebb ellenfelével a házigazda.

A második félidő kis csúszással kezdődött, mert az egyik palánk javításra szorult. Úgy tűnt, hogy a kényszerű szünet a hazaiakat zavarta meg jobban. Nehezen került helyzetbe a Falco, az kapkodva elengedett dobások leperdültek a gyűrűről. A vendégek a remek védekezés mellett pontosan is támadtak, a palánk alól rendre bepasszírozták a labdát (24. perc: 44-52). Kálmán Lászlónak időt kellett kérnie. A kritikus pillanatokban Relphorde vette hátára a Falcót – és a szurkolótábor is beletette a magáét a közösbe. Rendezte a sorait a Falco, visszajött a meccsbe, olyannyira, hogy Thomas triplája után a vezetést is átvette (27. perc: 53-52). Ráérzett a lehetőségre a Falco, űzte, hajtotta ellenfelét – a játékvezetők viszont nehezen követték le az eseményeket. Burgesst mindez nem zavarta, beszállt a tripladobó versenybe. Wright dudaszó pillanatában behulló duplája zárta a harmadik etapot (30. perc: 63-56). Majd a negyedik negyed nyitásaként zsákolt egyet. De nem hagyta meglépni ellenfelét az Alba (33. perc: 65-61). A Falco játéka lelassul, nem jöttek a pontok. Bognár – harmadik – triplája nagyon jókor jött (35. perc: 68-63). Rohant az eredmény után az Alba, harcolt keményen. Fogyott a lendület a hazaiakból, egyre többször hibáztak: ziccer, büntető maradt ki, akadt eladott labda is. (38. perc: 70-68.) Váradi hármasa mozdította ki a holtpontról a házigazdát. De maradt izgalom bőven a végére. 73-71-es állásnál – időkérés után – 15 másodperccel a vége előtt támadhatott az Alba. Belefért még két hazai fault, végül az Alba elpasszolta a labdát. Bravúros győzelmet aratott  a Falco!

Kálmán László: – Végig hittünk magunkban! Nem volt ritmusa a játékunknak, de a második félidőben nagyot küzdöttünk egymásért – ez a követendő út. 70 ponton tartottuk az Albát, és ha jobban büntetőzünk, jobban dobunk távoltól, akkor simán is nyerhettünk volna. Egy nagyon erős csapatot győztünk le, ezzel magunknak is bizonyítottunk.

Dzumics Braniszlav: – Kiegyenlített mérkőzést játszottunk. A távolról jobban dobó, a végjátékban higgadtabb csapat nyert.