Szombathelyi kosárlabda

2014.11.19. 20:00

Diadalmas Falco KC

Pécs - Az NB I-es férfi kosárbajnokságban hetedik bajnokiján megszerezte hatodik győzelmét a Falco-Trend Optika KC Szombathely. A sárga-feketék végletekig kiélezett meccsen, nagy csatában nyertek a PVSK vendégeként.

A Falco nehezen lendült játékba, a 2. percben Martinics törte meg a szombathelyi gólcsendet, de ekkor már hat pontnál jártak a hazaik. A vasiak szellősen védekeztek, minden megerőltetés nélkül került helyzetbe a PVSK. Ennek megfelelően a házigazda volt előnyben, de a Falco tartotta a lépést. Ettől függetlenül Kálmán László kénytelen volt időt kérni (6. perc: 19-13). Az időkérés használt, a Falco egyenlített (8. perc: 19-19). A folytatásban ugyan visszavette a vezetést a könnyű gólokat szerző Pécs, de a Falco ekkor már jobban játszott, fej-fej mellett haladtak a csapatok. Sőt, Will második triplájával a mérkőzésen először átvette a vezetést a Falco (13. perc: 35-36). Kálmán sokat cserélt, tartották a rohanós tempót a sárga-feketék. A Falco belelendült, rendezte a védekezést, szinte csak büntetőből talált gyűrűbe a Pécs. Ráadásul a támadás is egyre gördülékenyebben ment, érkeztek a triplák is. Doyne második hármasa után már tíz pontos szombathelyi fórt mutatott az eredményjelző (17. perc: 40-50).

Bam Doyne ismét nagyot játszott, 21 pontig jutott, utolsó, ötödik triplája pedig győzelmet ért

A félidő utolsó perceit megnyomta a Pécs, üggyel-bajjal verte vissza a rohamot a Falco (20. perc: 48-54). A harmadik negyedet remekül kezdte a gyorsan játszó, távolról remekül dobó, egyre szervezettebb Falco (23. perc: 51-62). Ám a Pécs küzdött becsülettel. A Falco is harcolt, foggal, körömmel őrizte hét-nyolc pont körüli előnyét (27. perc: 60-68). A játékvezetők pedig ismét megszórták faultokkal a szombathelyieket - ezzel a lehetőséggel pedig élt is a PVSK, jöttek a 2+1-es akciók, a büntetők. De eladott labdákkal is segítette ellenfelét a Falco, és nehezen került helyzetbe. Az utolsó etapra szinte eltűnt a vasi előny (30. perc: 66-70). Óriási csatát láthattak a nézők, ott loholt ellenfele nyomában a Pécs. És hosszú idő után átvette a vezetést (33. perc: 76-75). Váltott vezetéssel futottak neki a hajrának a felek (37. perc: 82-84). Így a végére is maradt izgalom (39. perc: 88-86). Aztán 20 másodperccel a vége előtt Doyne triplája behullott (89-91), egyből időt kért a Pécs. Nelson vállalta magára az utolsó pécsi dobást, de a triplája leperdült a gyűrűről, nyert a Falco! Óriási csatában csikarta ki ezt a nagyon értékes idegenbeli győzelmet a szombathelyi gárda.

Kálmán László: - Voltak hibáink, többször kerültünk hullámvölgybe, de mindig talpra tudtunk állni, mindig volt valaki, aki kihúzta a szekerünket a gödörből. Egyébként a Pécs komoly hazai pályát kapott, ezért különösen értékes ez a győzelem.

Csirke Ferenc: - A zsinórban megnyert négy meccs után néhány játékosom talán elbízta magát. Kétszer is tíz pont körüli hátrányt kellett ledolgoznunk, így a kulcsjátékosaimat nem tudtam pihentetni.

Pécsi VSK-Pannonpower _Falco-Trend Optika KC Szombathely 89-91 (27-25, 21-29, 18-16, 23-21.), Pécs, 1200 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Hegedüs, Jakab, Tőzsér.

PVSK: NELSON 21/3, Pahlmblad 4, Bíró 3/3, BUDIMIR 20/3, Horti 8. Csere: Halász 10, HARAZIN 23. Edző: Csirke Ferenc.

Falco: MARTINICS 19/9, DOYNE 21/15, PERL 14/3, Dukics , MAJSZTOROVICS 16. Csere: Hall 6, Váradi 3/3, Will 6/6, Bognár 6, Bus . Edző: Kálmán László.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 6-2. 8. perc: 19-19. 13. perc: 35-36. 17. perc: 40-50. 20. perc: 48-54. 23. perc: 51-62. 27. perc: 60-68. 30. perc: 66-70. 33. perc: 76-75. 37. perc: 82-84. 39. perc: 88-86.