A végén bukott el a Falco

2018.01.12. 20:43

Megszorongatta az Albát a sárga-fekete gárda, de a bravúr elmaradt

Nagy lendülettel estek egymásnak a felek, Váradi triplája nyitotta a rangadót. A Falco lendületesen, jól kezdett. A házigazda igyekezett agresszív védekezéssel nehezíteni a szombathelyiek dolgát, mérsékelt sikerrel. Jó iramot diktáltak a csapatok, felváltva estek a pontok (4. perc: 7-7). A nagy tempóba azért mind a két oldalon csúszott némi hiba, például eladott labda. A hazaiak rendre palánk alól voltak eredményesek. Aztán a Falco kezdett belehibázni a támadásaiba, sorra kapta a pontokat lerohanásokból, Sekulovic mester gyorsan időt kért (9. perc: 19-15). Rendezte is a sorait a vendég. Sőt a második negyed elején Norfleet büntetőivel a vezetést is visszavette. Norfleet egyébként remek cserének bizonyult, alaposan megszórta magát, a vezérletével 9-0-val nyitotta az etapot a Falco (12. perc: 20-28). Természetesen a fehérvári kispad időt kért. De Govens rögtön triplával hűtötte le a hazai kedélyeket. Már úgy tűnt, hogy állandósul a Falco tíz pont körüli előnye, amikor robbantott az Alba, és visszajött a meccsbe. Át is vette a vezetést (17. perc: 36-35). Komoly csata alakult ki a mérkőzésből – a házigazda remekül dobott távolról, a vendégek parádésan lepattanóztak. Aztán ha nehezen is, de megállította a fehérvári rohamokat a Falco. A félidő hajrájában felváltva került a gyűrűbe a labda, gyötörték egymást becsülettel a felek. Végül döntetlennel vonultak nagyszünetre – amin bosszankodhattak a lelkes vasi drukkerek, hiszen a csapatuk már 11 ponttal is vezetett (20. perc: 45-45). Ettől függetlenül úgy tűnt, hogy a Falcónak sikerült meglepnie esélyesebb ellenfelét. Fordulás után is folytatódott a nagy rohanás, a nagy küzdelem. A komoly csapatmunkával előrukkoló Falco állta a versenyfutást (24. perc: 53-55). Ráadásul több remek egyéni teljesítményt is felvonultatott – a pontokon pedig megosztoztak a szombathelyi játékosok. Váradi és Perl rendre kritikus pillanatokban talált be (28. perc: 61-62). Nem bírtak egymással a csapatok.

Az etap hajrája a fehérváriaknak sikerült jobban, így némi lépéselőnyre tettek szert a záró negyedre – született néhány érdekes játékvezetői ítélet, melyeket erősen kifogásoltak a sárga-feketék (30. perc: 67-64). De tartotta a lépést, tartotta magát a Falco. Aztán behullott két fehérvári tripla, időt kért a szombathelyi kispad. Kellett Váradi hármasa. Zigeranovic jól büntetőzött, Váradi pedig ötödször is betalált távolról, így már a Falcónál volt az előny (35. perc: 74-78). Zigeranovic egyébként magára talált. Fogytak a percek, és a szombathelyieknél volt a kéthárom pontos előny. Ami viszont egyáltalán nem tűnt megnyugató fórnak.

A közvetlen hajrának aztán már egálról futottak neki a felek (38. perc: 80-80). Ezekben a fontos pillanatokban pedig a fehérváriak maradtak higgadtabbak, és ami a legfontosabb, dobtak jobban. Bő fél perccel a vége előtt a 11. fehérvári tripla után időt kért Sekulovc mester (87-82). De innen már nem lehetett visszajönni.

Elbukta a rangadót a Falco – pedig közel volt a szombathelyi csapat a meglepetéshez. De így ki lehet kapni idegenben.

JEGYZŐKÖNYV

Alba Fehérvár-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89-85 (20-19, 25-26, 22-19, 22-21).

Székesfehérvár, 1800 néző, vezette, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra Cs., Győrffy P., Söjtöry T.

Alba: Hill 14, Harris 13/6, SIMPSON 24/15, LÓRÁNT 7, KELLER Á. 16/6. Csere: Horton 7, Mohammed 5/3, Filipovity -, Kovács Á. 3/3, Keller I. Edző: Braniszlav Dzunics.

Falco: Govens 15/3, PERL 13/3, VÁRADI B. 18/9, Borisov 9/3, Tóth N. 6. Csere: ZIGERANOVIC 7, Norfleet 10/6, Pustahvar 7. Edző: Srecko Sekulovic.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-7. 9. perc: 19-15. 13. perc: 20-31. 17. perc: 36-35. 20. perc: 45-45. 24. perc: 53-55. 28. perc: 61-62. 30. perc: 67-64. 32. perc: 68-70. 35. perc: 74-78. 38. perc: 80-80.