Kultúra

2011.03.18. 06:28

Esterházy Jánosra emlékeztek a Bolyai Gimnázium diákjai

Ahogy 2005 óta minden évben, március 13-án vasárnap kora reggel a Bolyai Gimnázium diákjai és tanárai ismét Felvidékre indultak ünnepelni.

Merklin Tímea

A szónoklatok mindegyike az Esterházy által is hittel hirdetett szlovák-magyar összetartozásról, megbékélésről szólt. A nyitraújlaki idős emberek az ünnepség végén a szervezőknek megindultan idézték fel a gróf mély emberségét, tiszteletreméltó személyiségét.

A nap végén a nyitraújlaki polgármester vacsorával várta a művelődési házban a résztvevőket. Itt adták elő a bolyaisok és az alsóbodoki testvériskola tanulói az ünnepi műsorukat, majd meghallgathatták a szlovák asszonykórust, és egy virtuóz cigányzenekart.

- Diákjaink számára, és nekünk pedagógusoknak is különleges élményt jelentett az ünnepnap eseménysorozata - mondta Kukor Ferenc, a Bolyai igazgatóhelyettese.

- Megtapasztalhattuk a nemzeti identitás megőrzésének, erősítésének fontosságát, és a szlovák-magyar együttélés, együttműködés pozitív példáját. Bizonyára nem véletlen, hogy az emléktábla felállításának ötlete, s az ünnepség megszervezése testvériskolánk, a vegyes lakosságú, szórványvidéken működő alsóbodoki szakközépiskola alapítóitól, vezetőitől származik.

A szombathelyi Bolyai gimnázium tanulói májusban várják háromnapos közös programra alsóbodoki társaikat, majd szeptemberben ők utaznak hozzájuk. Közös programjuk lényege, hogy együtt ismerkedjenek Zoboralja és a Csallóköz magyar emlékeivel.

 

A szónoklatok mindegyike az Esterházy által is hittel hirdetett szlovák-magyar összetartozásról, megbékélésről szólt. A nyitraújlaki idős emberek az ünnepség végén a szervezőknek megindultan idézték fel a gróf mély emberségét, tiszteletreméltó személyiségét.

A nap végén a nyitraújlaki polgármester vacsorával várta a művelődési házban a résztvevőket. Itt adták elő a bolyaisok és az alsóbodoki testvériskola tanulói az ünnepi műsorukat, majd meghallgathatták a szlovák asszonykórust, és egy virtuóz cigányzenekart.

- Diákjaink számára, és nekünk pedagógusoknak is különleges élményt jelentett az ünnepnap eseménysorozata - mondta Kukor Ferenc, a Bolyai igazgatóhelyettese.

- Megtapasztalhattuk a nemzeti identitás megőrzésének, erősítésének fontosságát, és a szlovák-magyar együttélés, együttműködés pozitív példáját. Bizonyára nem véletlen, hogy az emléktábla felállításának ötlete, s az ünnepség megszervezése testvériskolánk, a vegyes lakosságú, szórványvidéken működő alsóbodoki szakközépiskola alapítóitól, vezetőitől származik.

A szombathelyi Bolyai gimnázium tanulói májusban várják háromnapos közös programra alsóbodoki társaikat, majd szeptemberben ők utaznak hozzájuk. Közös programjuk lényege, hogy együtt ismerkedjenek Zoboralja és a Csallóköz magyar emlékeivel.

 

A nap végén a nyitraújlaki polgármester vacsorával várta a művelődési házban a résztvevőket. Itt adták elő a bolyaisok és az alsóbodoki testvériskola tanulói az ünnepi műsorukat, majd meghallgathatták a szlovák asszonykórust, és egy virtuóz cigányzenekart.

- Diákjaink számára, és nekünk pedagógusoknak is különleges élményt jelentett az ünnepnap eseménysorozata - mondta Kukor Ferenc, a Bolyai igazgatóhelyettese.

- Megtapasztalhattuk a nemzeti identitás megőrzésének, erősítésének fontosságát, és a szlovák-magyar együttélés, együttműködés pozitív példáját. Bizonyára nem véletlen, hogy az emléktábla felállításának ötlete, s az ünnepség megszervezése testvériskolánk, a vegyes lakosságú, szórványvidéken működő alsóbodoki szakközépiskola alapítóitól, vezetőitől származik.

A szombathelyi Bolyai gimnázium tanulói májusban várják háromnapos közös programra alsóbodoki társaikat, majd szeptemberben ők utaznak hozzájuk. Közös programjuk lényege, hogy együtt ismerkedjenek Zoboralja és a Csallóköz magyar emlékeivel.

 

A nap végén a nyitraújlaki polgármester vacsorával várta a művelődési házban a résztvevőket. Itt adták elő a bolyaisok és az alsóbodoki testvériskola tanulói az ünnepi műsorukat, majd meghallgathatták a szlovák asszonykórust, és egy virtuóz cigányzenekart.

- Diákjaink számára, és nekünk pedagógusoknak is különleges élményt jelentett az ünnepnap eseménysorozata - mondta Kukor Ferenc, a Bolyai igazgatóhelyettese.

- Megtapasztalhattuk a nemzeti identitás megőrzésének, erősítésének fontosságát, és a szlovák-magyar együttélés, együttműködés pozitív példáját. Bizonyára nem véletlen, hogy az emléktábla felállításának ötlete, s az ünnepség megszervezése testvériskolánk, a vegyes lakosságú, szórványvidéken működő alsóbodoki szakközépiskola alapítóitól, vezetőitől származik.

A szombathelyi Bolyai gimnázium tanulói májusban várják háromnapos közös programra alsóbodoki társaikat, majd szeptemberben ők utaznak hozzájuk. Közös programjuk lényege, hogy együtt ismerkedjenek Zoboralja és a Csallóköz magyar emlékeivel.

 

- Diákjaink számára, és nekünk pedagógusoknak is különleges élményt jelentett az ünnepnap eseménysorozata - mondta Kukor Ferenc, a Bolyai igazgatóhelyettese.

- Megtapasztalhattuk a nemzeti identitás megőrzésének, erősítésének fontosságát, és a szlovák-magyar együttélés, együttműködés pozitív példáját. Bizonyára nem véletlen, hogy az emléktábla felállításának ötlete, s az ünnepség megszervezése testvériskolánk, a vegyes lakosságú, szórványvidéken működő alsóbodoki szakközépiskola alapítóitól, vezetőitől származik.

A szombathelyi Bolyai gimnázium tanulói májusban várják háromnapos közös programra alsóbodoki társaikat, majd szeptemberben ők utaznak hozzájuk. Közös programjuk lényege, hogy együtt ismerkedjenek Zoboralja és a Csallóköz magyar emlékeivel.

 

- Diákjaink számára, és nekünk pedagógusoknak is különleges élményt jelentett az ünnepnap eseménysorozata - mondta Kukor Ferenc, a Bolyai igazgatóhelyettese.

- Megtapasztalhattuk a nemzeti identitás megőrzésének, erősítésének fontosságát, és a szlovák-magyar együttélés, együttműködés pozitív példáját. Bizonyára nem véletlen, hogy az emléktábla felállításának ötlete, s az ünnepség megszervezése testvériskolánk, a vegyes lakosságú, szórványvidéken működő alsóbodoki szakközépiskola alapítóitól, vezetőitől származik.

A szombathelyi Bolyai gimnázium tanulói májusban várják háromnapos közös programra alsóbodoki társaikat, majd szeptemberben ők utaznak hozzájuk. Közös programjuk lényege, hogy együtt ismerkedjenek Zoboralja és a Csallóköz magyar emlékeivel.

 

- Megtapasztalhattuk a nemzeti identitás megőrzésének, erősítésének fontosságát, és a szlovák-magyar együttélés, együttműködés pozitív példáját. Bizonyára nem véletlen, hogy az emléktábla felállításának ötlete, s az ünnepség megszervezése testvériskolánk, a vegyes lakosságú, szórványvidéken működő alsóbodoki szakközépiskola alapítóitól, vezetőitől származik.

A szombathelyi Bolyai gimnázium tanulói májusban várják háromnapos közös programra alsóbodoki társaikat, majd szeptemberben ők utaznak hozzájuk. Közös programjuk lényege, hogy együtt ismerkedjenek Zoboralja és a Csallóköz magyar emlékeivel.

 

- Megtapasztalhattuk a nemzeti identitás megőrzésének, erősítésének fontosságát, és a szlovák-magyar együttélés, együttműködés pozitív példáját. Bizonyára nem véletlen, hogy az emléktábla felállításának ötlete, s az ünnepség megszervezése testvériskolánk, a vegyes lakosságú, szórványvidéken működő alsóbodoki szakközépiskola alapítóitól, vezetőitől származik.

A szombathelyi Bolyai gimnázium tanulói májusban várják háromnapos közös programra alsóbodoki társaikat, majd szeptemberben ők utaznak hozzájuk. Közös programjuk lényege, hogy együtt ismerkedjenek Zoboralja és a Csallóköz magyar emlékeivel.

 

A szombathelyi Bolyai gimnázium tanulói májusban várják háromnapos közös programra alsóbodoki társaikat, majd szeptemberben ők utaznak hozzájuk. Közös programjuk lényege, hogy együtt ismerkedjenek Zoboralja és a Csallóköz magyar emlékeivel.

 

A szombathelyi Bolyai gimnázium tanulói májusban várják háromnapos közös programra alsóbodoki társaikat, majd szeptemberben ők utaznak hozzájuk. Közös programjuk lényege, hogy együtt ismerkedjenek Zoboralja és a Csallóköz magyar emlékeivel.

 

 

 

 

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!