Forma-1

2018.05.12. 17:15

Hamilton rajtolhat az élről

A Mercedes négyszeres világbajnok brit pilótája nyerte a Spanyol Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi versenyen ő indul a pole pozícióból.

Mercedes' British driver Lewis Hamilton takes a selfie after taking the pole position in the qualifying session at the Circuit de Catalunya in Montmelo in the outskirts of Barcelona on May 12, 2018 ahead of the Spanish Formula One Grand Prix.

Forrás: AFP PHOTO

Fotó: LLUIS GENE

A 33 éves Hamiltonnak ez volt az idei második, pályafutásának pedig 74. időmérős elsősége, Barcelonában karrierje során negyedszer startolhat az első kockából.

A vb-címvédő Hamilton mellől csapattársa, a finn Valtteri Bottas rajtol majd, míg a harmadik starthelyet a szintén négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német versenyzője foglalhatja el.

Az év korábbi futamain látottakhoz képest jelentősen feljavultak az amerikai Haas istálló autói, a dán Kevin Magnussen hetedik, a francia Romain Grosjean 10. lett az időmérőn, a vb-pontokért pedig ők nagy valószínűséggel a McLaren és a Renault csapat pilótáival küzdenek majd meg.

Az előző versenyhétvégén, Azerbajdzsánban egymással ütköző két Red Bull-versenyző egymás mellől rajtol majd, a holland Max Verstappen ugyanis ötödik, márkatársa, az ausztrál Daniel Ricciardo pedig hatodik lett az időmérőn.

A 66 körös Spanyol Nagydíj vasárnap 15.10 órakor kezdődik.