la liga

2018.05.14. 10:06

Nem ír történelmet a Barca

Megszakadt a már bajnok FC Barcelona 42 La Liga-mérkőzésen át tartott veretlenségi sorozata a spanyol labdarúgó-bajnokság 37., utolsó előtti fordulójában, miután vasárnap este 5-4-re kikapott a Levante otthonában.

Luis Suarez of FC Barcelona reacts during the La Liga match between Levante and FC Barcelona, at Ciutat de Valencia Stadium, on may 13, 2018 (Photo by Maria Jose Segovia/NurPhoto)

Forrás: AFP / NurPhoto

Fotó: Maria Jose Segovia

A hazaiak alaposan ráijesztettek a sztáralakulatra, hiszen fél óra után már 2-0-ra vezetettek, de még a szünet előtt szépítettek a vendégek. Rögtön a fordulást követően ismét betalált a Levante, ráadásul Emmanuel Boateng – aki immár harmadszor volt eredményes – az 50. percben 4-1-re alakította az állást. Hat perccel később már 5-1 volt a vendéglátók javára, a korábbi újpesti Enis Bardhi másodszor vette be a kaput. Nem adta fel a Lionel Messi nélkül felálló Barcelona, szerzett még három gólt, a 71. percben feljött 5-4-re, de ez kevés volt a pontgyűjtéshez.

A katalánok az elmúlt idény vége óta 42 bajnoki találkozó óta nem találtak legyőzőre, s két összecsapásra voltak attól, hogy veretlenül végezzenek a tabella élén.

A spanyol futball történetében két csapatnak sikerült ez, azonban az Athletic Bilbao 1929/30-as és a Real Madrid 1931/32-es idénybeli sikerekről mindössze tíz együttes alkotta a mezőnyt, azaz 18 mérkőzést játszottak, szemben a mostani 38-cal.