nba

2018.10.30. 10:31

Saját csapattársa döntötte meg Curry rekordját

A címvédő Golden State Warriors Klay Thompson fantasztikus triplarekordjának is köszönhetően 149-124-re nyert Chicagóban az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) hétfői játéknapján.

Klay Thompson of USA looks on during the Basketball Preliminary Round Group A match of the Rio 2016 Olympic Games at the Carioca Arena 1, Rio de Janeiro, Brazil, 6 August 2016. Photo: Lukas Schulze/dpa

Fotó: dpa Picture-Alliance/AFP

A 28 éves olimpiai és világbajnok 14 hárompontost dobott a United Centerben, így megjavította csapattársa, Stephen Curry csúcsát, aki 2016-ban 13-at szerzett a New Orleans ellen. Az 52 pontig jutott Thompson a harmadik negyed derekán dobta be a történelmi kosarat, majd az utolsó játékrészben már nem lépett pályára. Előzőleg 19 pont volt az idénycsúcsa, és hét meccs alatt összesen 36 kísérletből csak ötöt dobott be a vonalon túlról.

A nagyszünetben már 92-50-re (!) vezető Warriors az egy félidőben szórt 17 triplával NBA-rekordot döntött,

és minden idők második legtermékenyebb félidejével rukkolt elő. A csúcsot a Phoenix tartja, amely 1990-ben két negyed alatt 107 pontot dobott a Denvernek, s végül 173-143-ra nyert.

Ami a többi hétfői mérkőzést illeti, a Milwaukee Bucks maradt a liga egyetlen százszázalékos csapata, miután hazai pályán legyőzte a mindeddig ugyancsak veretlen Toronto Raptorst. A kanadaiak a második negyedben 4:11 percen át nem találtak a gyűrűbe.

A Los Angeles Lakers nyáron érkezett vezére, a háromszoros bajnok LeBron James 29 pontja kevésnek bizonyult Minneapolisban, a kaliforniaiak így 2/5-ös győzelmi mérlegnél tartanak.

A texasi rangadón a San Antonio Spurs főként DeMar DeRozan 34 pontjának köszönhetően verte meg hosszabbítás után a Dallast. Az idegenben továbbra is nyeretlen Mavericks legjobbja az újonc Luka Doncic volt 31 pontos karriercsúccsal. A 19 éves szlovén csillag tavaly Európa-bajnok lett, idén pedig Euroligát nyert a Real Madriddal – ő lett a szezon és a négyes döntő legjobbja is -, mielőtt az NBA-be szerződött volna.