nfl

2021.09.13. 09:30

Gyenge kezdés után győzött a Kansas

A legutóbbi nagydöntős, 2019-ben bajnok Kansas City Chiefs gyengén kezdett a vendég Cleveland Brons elleni idénynyitóján, ám végül remek második félidei teljesítménnyel fordított, és 33-29-re nyert a profi amerikaifutball-liga (NFL) 102. idényének első fordulójában.

A Chiefs rengeteg hibával játszott az első két negyedben, s a félidőre 22-10-es hátrányban volt. A folytatásra aztán magára talált a vendéglátó, sztárirányítója, Patrick Mahomes vezérletével már a harmadik negyed végére három pontra csökkentette a hátrányát, majd a negyedikben a Browns újabb touchdownjára (20-29), kettővel válaszolt (33-29).

A győzelmet a védelem biztosította be, miután a hajrában, alig egy perccel a vége előtt Mike Hughes szélsővédő révén labdát szerzett.

A nap egyik legnagyobb rangadóján a Pittsburgh Steelers 10-0-s hátrányból felállva győzte le idegenben a legutóbbi konferenciadöntős Buffalo Billst, míg a New Orleans Saints Jacksonville-ben aratott kiütéses sikert a vendég Green Bay Packers felett.