európa-liga

2021.09.17. 10:25

Seoane: új kihívás elé állított minket a Fradi

Gerardo Seoane, a Bayer Leverkusen labdarúgócsapatának vezetőedzője türelemjátékként jellemezte a Ferencváros ellen 2-1-re megnyert csütörtöki Európa-liga csoportmérkőzést.

Leverkusen's German forward Florian Wirtz (L) scores the 2-1 goal past Ferencvaros' Hungarian goalkeeper Denes Disbusz during the UEFA Europa League Group G football match between Bayer 04 Leverkusen and Ferencvaros in Leverkusen, western Germany, on September 16, 2021. (Photo by Roberto Pfeil / AFP)

Forrás: AFP

Fotó: Roberto Pfeil

„Egyáltalán nem kezdtünk jól, túlságosan távol helyezkedtünk az ellenfél játékosaitól, és

a Ferencváros új kihívás elé állított minket azzal a rendszerrel, amelyben pályára lépett”

- foglalta össze a látottakat a 42 éves edző, aki szerint 15-20 percig tartott, amíg tanítványai váltani tudtak.

„Ezt követően már többet birtokoltuk a labdát, és egyre többször tudtunk gólhelyzetbe kerülni, de türelmesen kellett futballoznunk” – mondta a svájci szakember.

A németek győztes találatát szerző Florian Wirtz szerint saját maguknak tették nehézzé az összecsapást.

„Lassan érkeztünk meg a meccsbe, de aztán valahogy sikerült összeszedni magunkat, és onnantól már jó volt a játékunk”

- értékelt a 18 éves, háromszoros válogatott támadó, a leverkuseniek legértékesebb játékosa.

A csütörtök esti találkozó nyolcadik percében meglepetésre a Ferencváros szerzett vezetést egy szép támadás végén, de a Leverkusen még a szünet előtt egyenlített, majd a második félidő felénél újfent betalált, így megnyerte a találkozót.

A Ferencváros a második fordulóban, szeptember 30-án a spanyol Betist fogadja – amely 4-3-ra verte csütörtökön a Celticet – a Leverkusen pedig a skót együttes vendége lesz.