Férfi kézilabda Eb

2022.01.21. 22:40

Norvégia 28-23-ra legyőzte a németeket

Norvégia 28-23-ra legyőzte Németországot a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában, pénteken Pozsonyban.

Jó védekezéssel és Johannes Bitternek köszönhetően remek kapusteljesítménnyel kezdtek a sérülés és betegség miatt 16 játékosukat nélkülöző németek. A másik kapu előtt több lehetőségüket is elrontották, így ellenfelük a 19. percben - első alkalommal - átvette a vezetést. A szünetig hátralévő időben ismét jól tartotta magát a német csapat, amely egy félidő végén 14-12-es hátrányban volt.

A norvégok a második felvonásban eredményesebb támadójátékkal és hatékonyabb védekezéssel apránként növelték előnyüket, a meccs háromnegyedénél már 22-17 volt az állás a javukra, és végül a várt magabiztossággal, öt góllal győztek.

A Pick Szeged norvég jobbátlövője, Kent Robin Tönnesen öt lövésből csak egyszer talált be. A mezőny legeredményesebb játékosa Erik Thorsteinsen Toft volt hét találattal, így megválasztották a meccs legjobbjának.

Eredmények, középdöntő, 2. forduló, II. csoport (Pozsony):

Norvégia-Németország 28-23 (14-12)

korábban: Svédország-Lengyelország 28-18 (14-6)

Spanyolország-Orosz csapat 26-25 (12-11)

Az állás:

1. Spanyolország 6 pont, 2. Norvégia 4 (92-77), 3. Svédország 4 (85-73), 4. Németország 2 (76-80), 5. Orosz csapat 2 (71-77), 6. Lengyelország 0

A két csoport első két-két helyezettje jut az elődöntőbe.