Olimpia - Mi történik szombaton? (folyamatosan frissítve)

Kövesse velünk a szombati nap eseményeit, szurkoljunk a magyar sportolókért ma is a londoni olimpián!

MTI

Kézilabda: vereség a spanyoloktól, a szerbek ellen ki-ki meccs következik

A fokozatosan leeresztő magyar férfi kézilabda-válogatott 33-22-re kikapott a vb-harmadik, Eb-negyedik spanyol csapattól a londoni olimpia B csoportjának szombati, negyedik fordulójában, így majd két nap múlva az Eb-ezüstérmes szerbek ellen dől el, sikerül-e a negyeddöntőbe jutás.

Sokáig fej fej mellett haladt a két gárda, ám a szünet előtt megléptek az esélyesebb spanyolok, ettől kezdve pedig már az ő akaratuk érvényesült.

Az már korábban nyilvánvaló volt, hogy Mocsai Lajos szövetségi kapitány együttese - ennek a meccsnek az eredményétől függetlenül - hétfőn ki-ki meccset játszik. Rosszabb gólkülönbsége miatt ráadásul mindenképpen győznie kell majd a nyolc közé jutáshoz.

Farkas Györgyi a 22. helyen végzett

A hétpróbázó Farkas Györgyi a 22. helyen végzett a londoni olimpia atlétikai versenyén. A számot a brit Jessica Ennis nyerte.

Farkas az utolsó számban, a 800 méteres futásban 2:17.83 perccel 853 pontot tett hozzá addigi eredményéhez. Így 6013 ponttal zárt, mindössze 17 ponttal elmaradva idei legjobbjától.

A magyar atléta a második helyezett Lilli Schwarzkopf kizárása miatt eredetileg 21. volt, a német csapat azonban óvott, amit azzal indokolt, hogy Schwarzkopf nem követett el semmilyen szabálytalanságot a befejező számban, a 800 méteres síkfutásban, amely után kizárták. Az óvást elfogadták, Schwarzkopf visszakapta pontjait, és második lett, aminek következtében Farkas eggyel hátrébb csúszott a rangsorban a 22. helyre.

Pekingben 5760 ponttal a 28. volt, így pontszámban és helyezésben is előre lépett.

A Honvéd atlétája kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott a két nap során, több számban egyéni csúcsot produkált vagy idei legjobbját érte el.

Farkas Györgyi londoni eredményei: 100 m gát: 14.33 mp (932 p), magasugrás: 1,80 m (978 p), súlylökés: 13,55 m (764 p), 200 m: 25.72 mp (822 p), távolugrás: 6,07 m (871 p), gerelyhajítás: 46,52 m (793 p), 800 m: 2:17.83 p (853 p).

A győzelmet a papírformának és a hazai közönség várakozásának megfelelően a 2009-ben világ-, 2010-ben Európa-bajnok brit Jessica Ennis szerezte meg, fölényesen, 6955 ponttal. Ennél csak négyen értek el jobb eredményt a világon.

Eredmények:

hétpróba, olimpiai bajnok: Jessica Ennis (Nagy-Britannia) 6955 pont

2. Lilli Schwarzkopf (Németország) 6649

3. Tatjana Csernova (Oroszország) 6628

...22. Farkas Györgyi 6013

Ötödik a 4x100-as magyar vegyesváltó

A Cseh László, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Kozma Dominik összeállítású magyar négyes 3:33.02 perces országos csúccsal az ötödik helyen végzett a 4x100 méteres vegyesváltóban, a londoni olimpia úszóversenyeinek zárószámában.

A magyar csapat a pénteken felállított, 3:34.44 perces rekordját döntötte meg, a staféta első embereként úszó Cseh László pedig a 100 hát országos csúcsát adta át a múltnak 53.40 másodperccel. A korábbit ugyanő úszta pénteken, akkor 53.78-cal indította Gyurtát.

A számot az amerikaiak nyerték a japánok és az ausztrálok előtt.

Eredmények:

férfi, 4x100-as vegyesváltó, olimpiai bajnok: Egyesült Államok (Matthew Grevers, Brendan Hansen, Michael Phelps, Nathan Adrian) 3:29.35 perc

2. Japán (Irie Rioszuke, Kitadzsima Koszuke, Macuda Takesi, Fudzsi Takuro) 3:31.26

3. Ausztrália (Hayden Stoeckel, Christian Sprenger, Matt Targett, James Magnussen) 3:31.58

...5. MAGYARORSZÁG (Cseh László, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Kozma Dominik) 3:33.02

Kínai arany a női párbajtőr csapatversenyben

A kínai válogatott nyerte a női párbajtőrözők szombati csapatversenyét a londoni olimpián.

Az ázsiai együttes szerezte a vívósport olimpiai történetének 200. aranyérmét.

Kína-Koreai Köztársaság 39-25

női párbajtőr, csapatverseny, olimpiai bajnok:  Kína (Li Na, Szun Ji-csie - Sun Yijie, Hszü An-csi - Xu Anqi, Luo Hsziao-csüan - Luo Xiaojuan)

2. Koreai Köztársaság (Sin A Lam, Jung Hjo Jung, Csoj In Dzsong, Csoj Eun Szuk)

3. Egyesült Államok (Maya Lawrence, Courtney Hurley, Kelley Hurley, Susie Scanlan)

Világcsúccsal győzött a női 4x100-as amerikai vegyesváltó

A Missy Franklin, Rebecca Soni, Dana Vollmer, Allison Schmitt összeállítású amerikai csapat világcsúccsal nyerte a 4x100 méteres vegyesváltót szombaton a londoni olimpián.

A második helyen az ausztrálok, a harmadikon pedig a japánok végeztek.

Eredmények:

női 4x100-as vegyesváltó, olimpiai bajnok: Egyesült Államok (Missy Franklin, Rebecca Soni, Dana Vollmer, Allison Schmitt) 3:52.05 perc - világcsúcs (régi: 3:52.19, Kína, 2009.08.01, Róma)

2. Ausztrália (Emily Seebohm, Leisel Jones, Alicia Coutts, Melanie Schlanger) 3:54.05

3. Japán (Terakava Aja, Szuzuki Szatomi, Kato Juka, Ueda Haruka) 3:55.73

Szun Jang világcsúccsal győzött 1500 gyorson

A 400-on győztes kínai Szun Jang világcsúccsal diadalmaskodott 1500 méteres gyorsúszásban szombaton a londoni olimpián.

A második helyen a kanadai Ryan Cochrane végzett, a harmadik a címvédő, tunéziai Uszama Melluli lett.

Eredmények:

férfi, 1500 m gyors, olimpiai bajnok: Szun Jang (Sun Yang, Kína) 14:31.02 perc - világcsúcs (régi: 14:34.14 perc, Szun Jang, 2011.07.31, Sanghaj)

2. Ryan Cochrane (Kanada) 14:39.63

3. Uszama Melluli (Tunézia) 14:40.31

Olimpia - A hazaiak elleni sikerrel negyeddöntőben a férfi pólósok

A címvédő magyar válogatott 11 góllal legyőzte szombaton a házigazda briteket a londoni olimpia férfi vízilabdatornájának B jelű hatosában, így az utolsó csoportmérkőzés eredményétől függetlenül bejutott a negyeddöntőbe.

Részletek itt!

Helebrandt Máté egyéni csúccsal harminckettedik

Helebrandt Máté egyéni csúccsal a 32. helyen végzett 20 km-es gyaloglásban szombaton a londoni olimpián.

A Nyírsuli sportolója az 56 indulót számláló mezőnnyel a Buckingham Palota mellett található St. James parknál vágott neki a belvárosban kijelölt pályának. Helebrandt, aki 1:24:10 órás egyéni csúcsával biztosította helyét az ötkarikás játékokon, az első kilométerek után leszakadt az élbolytól, s a mezőny utolsó harmadában gyalogolt. A hajrában azonban sikerült feljebb kapaszkodnia, s végül 1:23:32 órával, eddigi legjobbjával ért célba.

A 23 éves atléta az olimpiai rekorddal győztes kínai Csen Tingtől 4:46 perccel maradt el.

Eredmény:

férfi 20 km-es gyaloglás, olimpiai bajnok: Csen Ting (Chen Ding, Kína) 1:18:46 óra

2. Erick Barrondo (Guatemala) 1:18:57 ó

3. Vang Csen (Wang Zhen, Kína) 1:19:25 ó

...32. Helebrandt Máté 1:23:32 ó

Nehéz ágon a vasárnap érdekelt magyar birkózók

Mindkét vasárnap szőnyegre lépő magyar kötöttfogású birkózó - az 55 kilós Módos Péter és a 74 kg-ban érdekelt Bácsi Péter - nehéz ágra került a szombati sorsoláson.

Az idén Európa-bajnoki ezüstérmes Módos az Ázsia-bajnokság második helyezettjével, az üzbég Elmurat Taszmuradovval találkozik a nyolcaddöntőben. Győzelme esetén az Ázsia-bajnok kirgiz Jeralijev és az ötszörös világbajnok iráni Reihanpur mérkőzésének győztesével birkózik majd.

A 2008-ban Európa-bajnok és olimpiai ötödik Bácsi első ellenfele az idei Eb-n bronzérmes litván Alekszandr Kazakevics lesz, majd siker esetén a kétszeres világbajnok török Selcuk Cebi és a svéd Rosengren párharcának győztese vár rá.

A birkózóknál vereség esetén csak akkor kerülhet az adott versenyző vigaszágra, ha legyőzője a döntőig menetel.

Berecz a 21. helyen zárt

A vitorlázó Berecz Zsombor a 21. helyen végzett a Laser hajóosztályban a londoni olimpián.

A magyar versenyző szombaton előbb a bravúros negyedik, majd a 21. helyen ért célba a 49 fős mezőnyben. Ezzel összesítésben 159 helyezési ponttal a 21. helyen fejezte be a küzdelmet, hétfőn már csak az első tíz száll vízre a mezőnyversenyben.

Berecz két futamban kiemelkedően teljesített, a szombati negyedik mellett volt egy harmadik helyezése is. Viszont négyszer a 30. vagy annál rosszabb pozícióban zárt, a kieső eredménye a 34. volt. Összességében így elmaradt attól a várakozástól, hogy a 10-15 között végezzen.

A szörfös Detre Dia szombaton 17. és 18. hellyel folytatta, s a 16. helyen várja az utolsó két futamot.

A szintén szörfös Gádorfalvi Áron előbb 18., majd 24. lett, ezzel nyolc részverseny után a 25. helyen áll.

A szörfösökre vasárnap újabb két futam vár.

Női párosban is a kínai tollaslabdázók nyertek

A női egyes után női párosban is kínai siker született szombaton a londoni nyári olimpián.

A Tien Csing (Tian Qing), Csao Jun-lej (Zhao Yunlei) kettős a fináléban a japán Fudzsi Mizuki, Kakiva Reika duót múlta felül.

Az eddig befejezett három számban (női egyes, női páros, vegyespáros) kínai siker született, és mivel a vasárnapi férfi döntőkben is érdekeltek az ázsiai ország sportolói, akár mind az öt aranyérmet is megszerezhetik. Erre még nem volt példa a sportág 1992 óta íródó olimpiai története során.

Négy éve, Pekingben is erre a bravúrra készültek a kínaiak, de be kellett érniük három első hellyel.

Eredmények:

tollaslabda, női páros, olimpiai bajnok: Tien Csing (Tian Qing), Csao Jun-lej (Zhao Yunlei, Kína)

2. Fudzsi Mizuki, Kakiva Reika (Japán)

3. Valerija Sorokina, Nyina Viszlova (Oroszország)

A döntőben:

Tien Csing (Tian Qing), Csao Jun-lej - Fudzsi, Kakiva 2-0 (21-10, 25-23)

Sorokina, Viszlova - Alex Bruce, Michele Li (Kanada) 2-0 (21-9, 21-10)

Kanadai arany gumiasztalon

A legutóbbi vb-n ezüstérmes kanadai Rosannagh Maclennan nyerte meg gumiasztalon a nők versenyét szombaton a londoni olimpián.

A második helyen a kínai Huang San-san végzett, míg a harmadik honfitársa, Ho Ven-na lett.

Eredmény: gumiasztal, női verseny, olimpiai bajnok: Rosannagh Maclennan (Kanada) 57.305 pont

2. Huang San-san (Huang Shanshan, Kína) 56.730

3. Ho Ven-na (He Wenna, Kína) 55.950

Olasz arany világcsúccsal női trapban

Az olasz Jessica Rossi 99 korongos világcsúccsal nyerte meg a sportlövők női trapversenyét szombaton a londoni olimpián.

Rossi az első a szakág történetében, aki az alapversenyben elérte a maximális 75 találatot, a fináléban pedig 24 korongig jutott.

A második és harmadik hely sorsáról szétlövés döntött.

Eredmények:

sportlövészet, női trap, olimpiai bajnok: Jessica Rossi (Olaszország) 99 korong (75/24)

2. Zuzana Stefecekova (Szlovákia) 93 (73/20)/szétlövés: 3

3. Delphine Reau (Franciaország) 93 (72/21)/2

Káté búcsúzott a nyolcaddöntőben

A 64 kilós súlycsoportban szereplő Káté Gyula kikapott a második, szombati mérkőzésén, így nem jutott be a legjobb nyolc közé a londoni olimpia férfi ökölvívótornáján.

A 30 éves kispesti öklöző az egyiptomi Mohamed Eszlam magabiztos legyőzésével jutott a nyolcaddöntőbe, s a keddi bemutatkozás után ezúttal jóval nehezebb feladat várt rá. A negyedik kiemelt, vb-harmadik olasz Vincenzo Mangiacapre volt az ellenfele, akit két éve, a moszkvai Európa-bajnokságon legyőzött, ezzel együtt a kezdés előtt a mérlegük döntetlen, azaz 1-1 volt. A helyi fogadóirodák mindegyike a riválist tartotta esélyesebbnek a továbbjutásra, az olasz sikere mindössze 3,6 font nyereményt ígért, míg Kátéé 19-et.

Bátran kezdett a kétszeres világbajnoki bronzérmes magyar, többször is eltalálta a 23 esztendős Mangiacaprét, a második percben azonban rászámoltak. A menet végén az olasz vezetett 6-3-ra. A folytatásban is támadott Káté, de riválisa is pontosan ütött, s övé lett a második három perc is (12-8). A záró menetben a magyar mindent egy lapra feltéve rohamozott, szándéka azonban nem vezetett eredményre, ezt a felvonást és a meccset is Mangiacapre nyerte.

"Pontosabb, magabiztosabb volt az ellenfél, Gyuszi csak küszködött" - mondta az MTI-nek szűkszavúan Káté klubedzője, Szántó Imre.

"Úgy döntöttem, több olimpián nem indulok" - közölte a 30 éves kispesti ökölvívó.

Káté nyolc és négy éve a 32 között búcsúzott az ötkarikás boksztornán, most a legjobb 16 jelentette a végállomást.

Eredmény:

férfi 64 kg, a 8 közé jutásért: Vincenzo Mangiacapre (olasz)-Káté Gyula 20-14

A magyar ökölvívók közül a 75 kg-os Harcsa Zoltán jelenleg a legjobb nyolc között jár, s hétfőn az éremért mérkőzik majd a brazil Florentino Falcaóval, Varga Miklós pedig kiesett a 60 kg-osok múlt vasárnapi első fordulójában.

Amerikai aranyérem női összetett puskában

Az amerikai Jamie Lynn Gray nyerte meg szombaton a női kisöbű sportpuska 3x20 lövéses összetett számát a londoni olimpián.

A pekingi játékokon ebben a számban ötödik sportlövő az alapversenyt 592 körrel zárta, a majd a döntőben 99,9-et ért el, s végül 691,9 körös eredménnyel, több mint négykörös előnnyel győzött.

Mögötte a szerb Ivana Maksimovic lett a második, a cseh Adela Sykorova pedig a harmadik.

Eredmények:

női kisöbű sportpuska összetett, 3x20 lövés, olimpiai bajnok:  Jamie Lynn Gray (Egyesült Államok) 691,9 kör (592 kör)

2. Ivana Maksimovic (Szerbia) 687,5 (590)

3. Adela Sykorova (Csehország) 683 (584)

Két brit, illetve egy-egy dán és cseh arany evezésben

Két brit, valamint egy-egy dán, illetve cseh győztest avattak szombaton, a londoni olimpia evezősversenyeinek zárónapján.

Eredmények:

evezés:

férfi kormányos nélküli négyes, olimpiai bajnok: Nagy-Britannia (Alex Gregory, Pete Reed, Tom James, Andrew Triggs Hodge) 6:03.97 perc

2. Ausztrália (William Lockwood, James Chapman, Drew Ginn, Joshua Dunkley-Smith) 6:05.19

3. Egyesült Államok (Glenn Ochal, Henrik Rummel, Charles Cole, Scott Gault) 6:07.20

férfi könnyűsúlyú kétpár, olimpiai bajnok: Mads Rasmussen, Rasmus Quist (Dánia) 6:37.17 perc

2. Zac Purchase, Mark Hunter (Nagy-Britannia) 6:37.78

3. Storm Uru, Peter Taylor (Új-Zéland) 6:40.86

...11. HIRLING ZSOLT, VARGA TAMÁS

női egypár, olimpiai bajnok: Miroslava Knapkova (Csehország) 7:54.37 perc

2. Fie Udby Erichsen (Dánia) 7:57.72

3. Kim Crow (Ausztrália) 7:58.04

női könnyűsúlyú kétpár, olimpiai bajnok: Katherine Copeland, Sophie Hosking (Nagy-Britannia) 7:09.30 perc

2. Hszü Tung-hsziang, Huang Ven-ji (Xu Dongxiang, Huang Wenyi, Kína) 7:11.93

3. Hrisztina Jazicidu, Alekszandra Ciavu (Görögország) 7:12.09

OLDALTÖRÉS: Délelőtti eredmények

Kikaptak a román vízilabdások, a magyarok este továbbjuthatnak

A magyarokkal azonos csoportban szereplő román férfi vízilabda-válogatott négygólos vereséget szenvedett a montenegrói csapattól szombaton a londoni olimpián, így ha a Kemény Dénes vezette címvédő együttes este győz a britek ellen, akkor biztosan továbbjut a negyeddöntőbe.

Montenegró - amely kedden 11-10-re verte a magyarokat - az első három negyedet megnyerve, magabiztosan győzött a Kovács István szövetségi kapitány irányította román együttes ellen, s ezzel a sikerrel biztosította helyét a legjobb nyolc között.

Eredmények:

B csoport:

férfi vízilabdatorna, 4. forduló:

Montenegró-Románia 12-8 (3-1, 2-1, 3-2, 4-4)

Farkas Györgyi a 25. helyen

A hétpróbázó Farkas Györgyi a 25. helyen áll öt szám után a londoni olimpia atlétikai versenyén.

Az első nap után 29. Farkas távolugrásban 5,88 méterrel kezdett szombaton, majd másodikra csak 5,45 m következett, de harmadikra sikerült hat méter fölé kerülnie, a 6,07-es ugrásért pedig 846 pontot kapott. A 27 éves sportoló összetett verseny során még nem ért el ilyen jó távolugró eredményt, ennél jobbat korábban csak egyéni viadalon tudott.

Farkas öt szám után 4367 ponttal előrelépett a 25. helyre.

A hétpróbázókra szombaton délelőtt még a gerelyhajítás, majd az esti programban a 800 méteres futás vár.

Deák Nagy Marcell nem jutott tovább 400-on

Deák Nagy Marcell nem jutott tovább a férfi 400 m előfutamából a londoni olimpia szombati versenynapján.

Az idei felnőtt Európa-bajnokságon ezüstérmes, 20 éves futó 46.17 mp alatt teljesítette az egykörös távot, melynek utolsó méterein hiába futott rá a harmadik brit Conrad Williamsre, végül 5 századdal kikapott tőle.

Az elődöntőbe a futamok első három helyezettjei, illetve a további három legjobb időt elérő jut tovább. A junior Eb-győztes gödöllői sprinter eredménye azonban erre nem elég.

Svájci siker női triatlonban, Kovács az 51.

Kovács Zsófia az 51. helyen végzett a női triatlonosok szombati versenyében a londoni olimpián. Az aranyérmet célfotó alapján a svájci Nicola Spirig nyerte a svéd Lisa Nordén előtt.

A címvédő, hazai közönség előtt szereplő Helen Jenkins végül ötödik lett.
Az 55 induló az 1500 méterest úszást a Hyde Parkban található Serpentine-tóban teljesítette, ahol a hosszútávúszást is rendezik majd. A 40 km-es kerékpározás innen indult, az út a Buckingham Palotáig tartott, ezt a közel 6 km-es kört kellett hétszer megtenni. A 10 km-es futás szintén a Hyde Parkban volt, a pálya mellett több tízezren szurkoltak.
Az időjárás nem volt kegyes az indulókhoz: a rajtnál még csepegett az eső, a víz 19, a levegő 17 fokos volt.

A 24 esztendős Kovács - aki tavaly az U23-as vb-n ezüstérmes volt - egy nagy csoporttal együtt érkezett meg az úszásról, az 50. helyen jött ki a vízből, és a 47. helyen kezdte meg a kerékpározást.
A pekingi bronzérmes, kétszeres világbajnok (2009 Gold Coast, 2010 Budapest) ausztrál Emma Moffatt kiszállt, így egy éremesélyessel kevesebb maradt a mezőnyben.
Az úttest csúszós volt a korábbi esőtől, így több bukás is előfordult. A bringázás alatt kisütött a nap, a tavaly felnőtt Eb-n hetedik gyöngyösi triatlonos pedig az utolsó előtti csoporttal tekert együtt. Aztán öt körrel a vége előtt ő is hatalmasat esett az egyik kanyarban, de folytatta, ám már csak az utolsó bolyban. Az élen lévők 5-6 perccel jártak előrébb.

A futást az Agria KTK versenyzője hivatalosan a 46. helyen kezdte, hátránya az élcsoporttól 5:41 perc volt. Kovács végül 51. lett, míg az aranyéremről célfotó döntött a svájci Nicola Spirig és a svéd Lisa Nordén között az előbbi javára.

Tizenegyedikként zárt a Hirling, Varga evezős duó

A könnyűsúlyú kétpárevezősök között érdekelt Hirling Zsolt, Varga Tamás kettős ötödik lett szombaton a B döntőben, így összesítésben a 11. helyen fejezte be a londoni olimpiát.

A magyar duó féltávnál, 1000 m-nél még a negyedik pozícióban haladt utolsó pályáján, a hajrában azonban nem tudott erősíteni, s visszaesett.
A kettős harmadszor szerepelt az ötkarikás játékokon: Athénban a pontszerző ötödik helyen végzett, majd 2005-ben világbajnoki, 2007-ben pedig Európa-bajnoki címet szerzett. Ezek után Pekingben csak a csalódást keltő 14. pozícióban zártak, utána szét is váltak, Hirling pedig jó időre abbahagyta az evezést. Tavaly ősszel ültek ismét össze, s májusban kiharcolták az olimpiai részvétel jogát.

A másik magyar evezős egység, a kormányos nélküli kettesben indult Simon Béla, Széll Domonkos duó már hétfőn befejezte szereplését Londonban, 13. lett úgy, hogy egyetlen riválist sem sikerült megelőznie.
Hétfőtől a kajak-kenusok - köztük a 13 magyar - veszik birtokba a brit fővárostól 40 km-re fekvő Eton Dorney központot.

A spanyolok ellen játszanak Nagy Lászlóék

Fontos mérkőzés vár a magyar férfi kézilabda-válogatottra, amely negyedik csoportmeccsén a spanyol csapattal játszik a londoni olimpián.

Az összecsapásnak külön pikantériát ad Nagy László személye, egy ideig ugyanis úgy tűnt, hogy az elmúlt tíz évben Barcelonában játszó jobb átlövő éppen a spanyol csapatban szerepel majd a játékokon, ám végül a magyar nemzeti csapat mellett döntött.

Mocsai Lajos
egy győzelemmel és két vereséggel álló együttese számára persze az eredmény a legfontosabb a szombati ütközetben: győzelemmel óriási lépést tenne a magyar csapat a negyeddöntőbe vezető úton.

A címvédő férfi vízilabda-válogatottra kötelező feladat vár: a csoport leggyengébb együttese, a brit csapat lesz a szombati ellenfele. Kemény Dénes játékosai korábban a szerbektől és a montenegróiaktól kikaptak, a románokat viszont legyőzték, így a negyedik fordulóban 50 százalékosra javíthatják mérlegüket, s - a románok veresége esetén - biztosíthatják helyüket a negyeddöntőben.

A nyolcaddöntő vár a kétszeres világbajnoki ezüstérmes, kétszeres Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes Káté Gyulára, aki az ökölvívók 64 kg-os kategóriájában a harmadik helyen kiemelt Vincenzo Mangiacapréval meccsel. Az olasszal Káté 1-1-re áll.

Az úszók utolsó napi versenyein a pénteken országos csúcsot elérő férfi 4x100 m-es vegyesváltó lesz már csak érdekelt, és szombaton versenyez majd az egyetlen Londonba jutott magyar triatlonos, Kovács Zsófia is.

Az atlétáknál Hellebrandt Máté a férfi 20 km-es gyaloglásban rajtol, s a hétpróbázók második napi számaiban szerepel majd Farkas Györgyi. Mellettük a férfi 400 méter Európa-bajnoki ezüstérmese, Deák Nagy Marcell lesz még érdekelt az előfutamban.

A szombati műsor

A londoni olimpia szombati versenynapján - melyen 25 számban osztanak érmeket - negyedik mérkőzését játssza majd a magyar férfi kézilabda-, illetve vízilabda-válogatott.

12:50 Ó: NŐI KÖNNYŰSÚLYÚ KÉTPÁR, DÖNTŐ
13:10 ó: FÉRFI KÖNNYŰSÚLYÚ KÉTPÁR, DÖNTŐ - helyosztó futamok (HIRLING ZSOLT, VARGA TAMÁS - B DÖNTŐ 11:50 ó)
13:30 ó: NŐI EGYPÁR, DÖNTŐ

VITORLÁZÁS (Weymouth and Portland, Dorset)
13 ó: férfiak: Laser (BERECZ ZSOMBOR - 9. és 10. futam 13 ó), 470-es, szörf (GÁDORFALVI ÁRON - 7. és 8. futam, 15 ó), nők: 470-es, Elliott 6m, Laser Radial, szörf (DETRE DIÁNA - 7. és 8. futam, 13 ó)

ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL)
14:30 ó: férfi 49 kg, nyolcaddöntő, férfi 64 kg, nyolcaddöntő - KÁTÉ GYULA-Vincenzo Mangiacapre (olasz) 16:15 ó, férfi 81 kg, nyolcaddöntő

21 ó: Nagy-Britannia - Ausztrália

STRANDRÖPLABDA (A királyi lovastestőrség laktanyája - Horse Guards Parade)
10 ó: férfi és női nyolcaddöntő

VÍVÁS (ExCeL) - 1
11:30 ó: női párbajtőr, csapat, nyolcaddöntő, negyeddöntő, mérkőzések az 5-8. helyért, elődöntő
19 ó: bronzmérkőzés
20:15 ó: DÖNTŐ

SPORTLÖVÉSZET (Királyi Tüzérségi Laktanya - The Royal Artillery Barracks) - 2
10 ó: női kisöbű sportpuska, összetett 3x20 lövés, alapverseny, női trap, alapverseny

KERÉKPÁR (Pályakerékpáros csarnok) - 1
11 ó: férfi sprint, selejtező, nyolcaddöntő és vigaszág, negyeddöntő és vigaszág, versenyek a 9-12. helyért

11:30 ó: díjugratás, egyéni és csapat selejtező

LABDARÚGÁS (Manchester, London - Wembley, Newcastle, Cardiff)
férfiak, negyeddöntő:
13 ó: Japán-Egyiptom, Manchester, Old Trafford
15:30 ó: Mexikó-Szenegál, London, Webley
18 ó: Brazília-Honduras, Newcastle, St. James' Park
20:30 ó: Nagy Britannia - Koreai Köztársaság, Cardiff, Millennium Stadion

TENISZ (Wimbledon) - 2
13 ó: férfi páros, bronzmérkőzés, női egyes, bronzmérkőzés, vegyespáros, bronzmérkőzés, FÉRFI PÁROS, DÖNTŐ, NŐI EGYES, DÖNTŐ