Paralimpia 2012 - Pálos Péter a második magyar aranyérmes!

Az asztaliteniszező Pálos Péter megszerezte hétfőn a magyar küldöttség második aranyérmét a londoni paralimpián.

MTI

Pálos Péter a második magyar aranyérmes

A 11-es kategóriában érdekelt - azaz értelmi fogyatékos -, háromszoros világ- és Európa-bajnok játékos a döntőben a dél-koreai Szon Bjeong Dzsunnal szállt szembe, aki 3-1-re verte őt a csoportkörben. A német TTC Mühlhausenben légióskodó, 27 éves magyar visszavágott a vereségért, szintén 3-1-re nyert, így az úszó - és Pekingben az egyetlen magyar aranyat szerző - Sors Tamás csütörtöki diadala után ő is paralimpiai bajnok lett.

Nem jutottak tovább az úszók és a sportlövők

Az uszodában Illés Fanni (SM6-os kategória) 200 vegyesen futamában 7., összesítésben pedig 14. lett, míg Csúri Ferenc (S8) 50 gyorson futamában a 6., míg a végelszámolásban a 13. helyen zárt.

A sportlövőknél Gurisatti Gyula és Dávid Krisztina a 30+30 lövéses sportpisztoly számban próbált szerencsét, melyben a férfiak és a nők együtt versenyeztek. Gurisatti a lassú szakasz után 280 körrel a 11. volt, ám a 265 körös gyors résszel végül visszacsúszott a 18. helyre. Dávid a 30 lassú után 274 körrel a 19. helyen állt, a gyors szakaszban viszont egy (későn jelzett) pisztolyhiba miatt egy lövést nem tudott leadni, 268 kört lőtt, ezzel összesítésben a 20. helyen végzett.

A szerdai nyitóünnepségen a magyar küldöttséget vezető atléta ikerpár, Biacsi Ilona és Bernadett eredetileg hétfőre kiírt 1500 méteres előfutamát a visszalépések miatt törölték, így a testvérpár csak a szerda esti, hatfős döntőben lesz érdekelt.

Kezdenek a vívók, Sors második érméért küzd

Éremesélyekkel kezdi meg kedden szereplését a magyar kerekesszékes vívócsapat a londoni paralimpián.

A párbajtőrözők egyéni küzdelmeiben a hatodik paralimpiáján szereplő, háromszoros aranyérmes Szekeres Pál - az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes államtitkára - mellett Osváth Richárd, Krajnyák Zsuzsanna és Dani Gyöngyi is favoritnak számít, de jó helyezésben bizakodhat Mató Gyula, Juhász Veronika és Pálfi Judit is.

A vívásnak is otthont adó ExCeL központon kívül az uszodában lesznek még érdekeltek a magyarok: a múlt csütörtökön 100 m pillangón aranyérmes Sors Tamás 400 m gyorson indul, ebben a számban Pekingben bronzérmet nyert. Rajta kívül a 4x50 m-es vegyesváltóval 1996-ban paralimpiai bajnok Engelhardt Katalin száll még vízbe 100 m mellen.