2021.05.19. 05:34
Véres születésnap: tüzet nyitottak egy partibuszra Kaliforniában
Legalább két fegyveres nyitott tüzet Kaliforniában kedden egy partibuszra, a golyózáporban ketten meghaltak és öten megsebesültek – közölték a helyi hatóságok.
Fotós: Dylan Bouscher
Fotós: Dylan Bouscher
A bulizók éppen egy 21 éves nő születésnapját ünnepelték, amikor az ismeretlen elkövetők egy autóból lőni kezdték a San Franciscóból Oaklandbe visszatérő járművet az autópályán – ismertette az East Bay Times.
A hatóságok szerint a tettesek üldözőbe vették az autópályáról letért buszt és városi területen is lövéseket adtak le rá. Mintegy hetven lövést adtak le az elkövetők.
A kaliforniai autópálya-rendőrség szerint feltehetően nem véletlenszerű bűncselekmény történt.
A halálos áldozatok és a sebesültek mindannyian fiatal nők. Egyiküket válságos állapotban szállították kórházba. A születésnapját ünneplő nő a lábán kapott sebet.
Borítókép: Mentőalakulatok tagjai és rendőrök egy partibusz mellett, amelyre fegyveresek egy autóból golyózáport zúdítottak az autópályán Oaklandben, 2021. május 18-án
Ország-világ
A dosszié további cikkeiOrszág-világ
- Így történt a legfelkavaróbb magyar túszdráma: koleszos lányokat ejtettek túszul
- Sokkoló fotók érkeztek a pusztamérgesi halálos baleset helyszínéről
- Megszületett az ítélet a veronai busztragédia ügyében, enyhített a bíróság
- Anya és lánya veszítette életét egy brutális balesetben Faddnál, a 16 éves lány kizuhant a kocsiból
- Szörnyű tömegbaleset történt az M0-son: tíz autó ütközött