szerződésben

2020.11.06. 09:06

Fontos a DK-s kerületek vezetőinek a Czeglédy és Társai Ügyvédi Iroda

Felfüggesztett kamarai tagsággal is jogászkodik a költségvetési csalással vádolt politikus.

Nem tartják etikai szempontból aggályosnak a DK-s vezetésű kerületi önkormányzatok, hogy olyan ügyvédi irodával állnak szerződésben, amely névadójának kamarai tagságát nemrégiben felfüggesztették. A hatmilliárdos költségvetési csalással megvádolt Czeglédy Csaba a Magyar Nemzettel közölte: továbbra is munkaviszonyban áll az ügyvédi irodával.

Láthatóan nem zavarja a Czeglédy és Társai Ügyvédi Irodával szerződésben álló önkormányzatok DK-s vezetését, hogy az iroda szintén Gyurcsány-párti névadójának, a hatmilliárd forintos költségvetési csalással vádolt Czeglédy Csabának a Vas Megyei Ügyvédi Kamara felfüggesztette a kamarai tagságát. A XI. kerületet vezető László Imre hivatala a lap kérdésére azt hangsúlyozta, hogy Újbuda önkormányzatának nem Czeglédy Csaba ügyvéddel, hanem az említett ügyvédi irodával van szerződése. Tehát az etikai szempontok figyelembevétele helyett csak technikai megközelítésben reagáltak a kamarai döntésre, így azt hangsúlyozták, hogy az nem lehetetleníti el az együttműködést, mivel az ügyvédi irodában több jogvégzett ember is dolgozik. A szintén DK-s Niedermüller Péter vezette erzsébetvárosi önkormányzat is hasonló választ küldött a Magyar Nemzet megkeresésére:

„az iroda működésére – tudomásunk szerint – semmilyen hatással nincs a kamara döntése, munkáját továbbra is el tudja, és el fogja látni a szerződésben foglaltak szerint”.

A jelenleg szombathelyi önkormányzati képviselőséget viselő Czeglédy Csaba is válaszolt a lap témában feltett kérdéseire, s azt hangsúlyozta, hogy az önkormányzatok nem személy szerint rá bízták a feladatokat, hanem a jogi személy ügyvédi irodára, amellyel egyébként jelenleg is munkaviszonyban áll. Továbbá szavai szerint a kamara az ügyvédi tevékenység gyakorlása vonatkozásában függesztette csak fel nem jogerős döntésében, ami azt jelenti, hogy

bár ügyvédi tevékenységet nem végezhet, de betölthet a végzettsége szerinti munkaköröket.

„Munkaviszonyban állhatok a jog- és államtudományok doktoraként, valamint szakvizsgázott jogászként. Tehát minden olyan jogi feladatot elláthatok, ami nem ügyvédi tevékenység gyakorlása” – fogalmazott. Hozzátette: megfellebbezte a kamara elsőfokú hatósági döntését, és amennyiben másodfokon is hasonló – szerinte törvénysértő – döntés születik, bírósághoz fordul. Arra a kérdésre, hogy személy szerint milyen díjazásban részesült a két önkormányzati kontraktusból, a 2021 januárjában esedékes vagyonnyilatkozatát ajánlotta figyelmünkbe.

Már az is nagy port kavart korábban, hogy a DK-s vezetésű önkormányzatok éppen a Gyurcsány-párti politikus nevét viselő ügyvédi irodával kötöttek szerződést, mivel amellett, hogy a szokásosnál nagyobb összegről szólnak a kontraktusok – Niedermüllerék pél­dául 29 millió forint értékben szerződtek, és öt hónap alatt csaknem 14,5 millió forintot fizettek ki 387 óra munkáért –,

Czeglédy és húsz társa ellen jelenleg is eljárás folyik.

A terheltek ellen tavaly februárban emeltek vádat költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt. Az ügy legutóbbi tárgyalási napja októberben volt.

Mint ismert, a vádirat szerint Czeglédy Csaba, mint a szombathelyi székhelyű Human Operator Zrt. igazgatóságának elnöke és tényleges ügyvezetője, a 2011. évtől kezdődően olyan bűnszervezetet hozott létre, amelynek célja a döntően diákmunkaerő-közvetítéssel foglalkozó részvénytársaság adófizetési kötelezettségének csökkentése általános forgalmi adó adónemben, valamint a diákmunkához kapcsolódó más közterhek, így a személyi jövedelemadó megfizetése alóli mentesülés volt. A bűnszervezet a 2011 és 2017 közötti időszakban összesen több mint 6,2 milliárd forint vagyoni hátrányt okozott az állami költségvetésnek.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában