2006.12.11. 03:28

Az élmezőnyben az újonc Vasvár

Székesfehérvár (gz) - Magabiztosan győzte le a sereghajtót, és ezzel a negyedik helyen zárta az őszi idényt az újonc Vasvár NB I/B-s női kézilabdacsapata.

Gergácz Zoltán

Kodolányi-Cornexi-Exclusive Change Vasvár VSE 31:40 (16:21). - Székesfehérvár, 100 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Babity, Palkovics.

Cornexi: Rácz - Kasó 1, Popovics 2, TILINGER 14, Szigeti 3, Tápai, Kovács 3. Csere: Szalma 1, Jámbor 3, Kiss 4, Zsigmond, Kapási, Fekete, Marosi. Edző: Szalma János.

Vasvár: SZABÓ - UTASI 8, NAGY 12, Golovko 2, Németh 2, ZSOHÁR 5, SZONDY K. 1. Csere: MATETITS 7, Balogh 1, Preisz 2, Szondy N., Vízvári, Szakonyi. Edző: Fancsali Ferenc.

Az őszi szezon utolsó mérkőzésén a vendégeknek volt több veszítenivalójuk: csak a sereghajtó házigazdák elleni győzelemmel tarthatták meg előkelő negyedik helyüket.

Vendéggóllal indult a mérkőzés, amire a hazaiak kettővel válaszoltak, így a találkozó során először - és egyben utoljára is - vezettek (2:1). A vasváriak jól védekeztek, és elsősorban lerohanásból voltak rendre eredményesek, így a 13. percben már megnyugtató, öt gól volt az előnyük (6:11). A Cornexi nem adta fel, és a 20. percre két gólra csökkentette a különbséget (12:14). Négy perc alatt azonban ismét visszaállt a rend: Nagy Anikóék akkor találtak a kapuba, amikor akartak, és a 24. percben 12:18 állt az eredményjelzőn. Fordulás után aztán a vasváriak öt perc alatt lerendezték a meccset: kilenc gólra növelték előnyüket (16:25), és innen már edzőmérkőzés jelleget öltött a találkozó. A fiatal lelkes hazai gárda nem tudott lépést tartani a lényegesen jobb játékerőt képviselő vendégekkel. - Ifi: 28:33 (11:13). Ld.: Bősze 13.

Fancsali Ferenc: - A mai mérkőzés nem a védekezésről szólt, de ez is belefért. Gratulálok a csapatnak az őszi negyedik helyhez. Remélem, szerdán a Magyar Kupában is sikerül továbbjutnunk.