2006.12.20. 03:29

Kálovics Anikó nagy futása

Brüsszel (he) - Az előkelő második helyen végzett Kálovics Anikó a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) által 17. alkalommal megrendezett belgiumi mezeifutó permitversenyen.

Bár többször indult már, ilyen jól még nem szerepelt Kálovics Anikó az IAAF brüsszeli mezeifutó permitversenyén. A szombathelyi hosszútávfutónő először állhatott fel a dobogóra. A nők 6 km-es távján a győzelmet a 2004-ben mezei vb-bronzérmet szerző Teyiba Erkesso szerezte meg 21:27 perces időeredményével. Az olasz Cover Sportiva Mapei magyar légiósa 21:35 alatt ért célba a sártengertől irdatlanul nehéz pályán. A harmadik helyet a portugál Rosa érdemelte ki 21:38-cal.

Kálovics Anikó az óévtől az olaszországi Bolzanóban búcsúzik egy 5 km-es szilveszteri utcai versenyen.