2006.12.04. 03:26

Nem voltak partiban

Vasvár (gz) - A finist leszámítva sikerült a hazai kézilabdás lányoknak a tisztes helytállás a listavezető Goldberger ellen.

Gergácz Zoltán

Exclusive Change Vasvár VSE-Óbudai Goldberger 22:31 (10:15). - Vasvár, 400 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Kovács, Pauer.

Vasvár: Szabó - Kovács, Nagy 2, Golovko 7, Zsohár 2, Szalay 4, Szondy K. 2. Csere: Utasi 1, Vízvári, Balogh, Matetits 4, Szakonyi, Németh, Preisz. Edző: Fancsali Ferenc.

Goldberger: SZABÓ - Krausz, KRIVOKAPIC 10, Huszák 1, Illyevölgyi 1, Lehel 1, MATUS 10. Csere: CSUK 4, Rummer 1, Arday 1, Forgács 2, Gliba, Selenka. Edző: Berendi Antal.

Vendéggóllal kezdődött a találkozó, amelyre a hazaiak kettővel válaszoltak (5. perc: 2:1). Mint később kiderült, ekkor vezetett először és egyben utoljára is a vasi gárda. A Goldberger elsősorban indításból és lerohanásból szerezte találatait, míg a hazaiak a jobbnál jobb helyzeteket is elpuskázták, így negyedórányi játék után már négy gól volt a különbség (4:8). Ettől kezdve felváltva estek a találatok, így a szünetig maradt a vendégek számára megnyugtató különbség. A vasváriak nem tudtak mit kezdeni a vendégek nagyon határozott, agresszív, néha túl kemény védekezésével (a játékvezetők viszont partnerok voltak), amelynek a hazai átlövő, Nagy Anikó is áldozata lett: sérülése után nem tudta folytatni a játékot.

Fordulás után úgy tűnt, lesz változás: a hazaiak felzárkóztak három gólra (38. perc: 14:17), de egy hétperces rövidzárlat végképp eldöntötte a mérkőzés kimenetelét (45. perc: 14:22). A sok hibával, de lelkesen játszó hazaiaknak sikerült ugyan négy gólra visszakapaszkodniuk (53. perc: 21:25), ám a finis ismét a vendégeké volt. - Ifi: 21:34 (11:17). Ld.: Bősze 10.

Fancsali Ferenc: - Nem tudtunk mit kezdeni a vendégek agresszív védekezésével, szinte teljesen felőröltek bennünk. Ennek ellenére a gólkülönbség túlzott.