2006.12.04. 03:25

Nyolcból kettő marad a végére

Szombathely (fp) - Kiesési rangadón a Tököl fölé nőtt a Szombathelyi Főiskola SE NB I/B-s női kézilabdacsapata. Már nyolccal is vezettek a vasiak, a végén mégis csak kettő lett a különbség.

Falussy Péter

Szombathelyi Főiskola SE-Tököl 34:32 (18:12). - Szombathely, 300 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bóna, Miskei.

Szombathely: Hofbauer - SULYOK 13, Takács E. 3, BOUTI 9, Zámolyi 3, Csordás 1, Kovács A. 2. Csere: Peredi (kapus), Pukler G., Udvardi 2, Tilinger 1, Elekes. Edző: dr. Woth Péter.

Tököl: Diószegi - Schnek D. 4, Pataki 1, Pióker 2, Koósz 4, Marosi R. 3, Marosi K. 6. Csere: Schnek R. (kapus), BÖJTÖS 10, Varga 1, Kaltanacker 1. Edző: Kerékgyártó Zsolt.

Elkapta a rajtot a Főiskola, stimmelt a vendéglátók védekezése, és támadásban is olajozottan működött a gépezet (12. perc: 9:4). A folytatásban sem lehetett panasz Boutiék játékára, a 28. percben már 18:9-re vezettek, de ezzel számukra véget is ért a félidő - nem úgy a tökölieknek. A 42. percben 26:18 állt az eredményjelzőn, és ezzel többen a főiskolásoktól úgy gondolták, el is dőlt a bajnoki. Nem így történt, az 55. percre nyolcból hét találatot ledolgozott a Tököl (31:30), de ennél többre már nem futotta erejükből. Nagyarányú győzelem helyett szoros lett a vége. - Ifi: 27:21 (13:14). - Ld.: Tóth B. 14, Pukler G. 5.

Dr. Woth Péter: - Egy kézilabda-mérkőzés hatvan percig tart, nem pedig addig, amíg a játékosok gondolják.