2007.02.02. 03:27

Rajt a kis települések versenyein

Szombathely (gz) - Harmincöt csapat állt asztalhoz a kis települések versenysorozatának idei nyitószámában, asztaliteniszben. A nőknél Egervölgy, a férfiaknál Püspökmolnári nyert.

Gergácz Zoltán

Az utóbbi 10 év legnagyobb létszámú asztalitenisz csapatversenyével vette kezdetét a Kis települések idei küzdelemsorozata a Váci iskolában: a nyolc asztalon 9-18 óráig pattogott a kaucsuklabda, nem kevesebb mint 13 női és 22 férficsapat részvételével. A Vas Megyei Sportigazgatóság által szervezett, országosan is egyedüllálló rendezvény alighanem új fejezethez ért. Az időbeli versenykiírás, a tavaly bevezetett háromfős csapatverseny jó debütálása, a személyes kapcsolat, az időpont jó kiválasztása mind-mind ezt segítet-ték: Tihanyi Tibor fáradtságot nem ismerő szervezőmunkájának tulajdoníthatóan több mint százan ragadtak ütőt.

A nők 13 csapatos mezőnyében ezúttal is a tavalyi dobogósok csatáztak az érmes helyzésekért. A magukról egyre többet hallató egervölgyi lányok (Kulcsár Henrietta, Barbalics Eszter, Poór Henrietta) nem kis fejlődésről tanúbizonyságot téve ezúttal megelőzték a bükieket (Kovács Gabriella, Soós Dorottya, Egervölgyi Anita), míg a vépiek (Gombkötő Henrietta, Póczáné Dávid Beatrix, Soós Eszter) megtartották tavalyi harmadik helyüket. A férfiak 35 csapatos versenyében a 8 csoport körmérkőzéses küzdelmeiből a győztesek jutottak tovább, majd innen már egyenes kiesés volt. A végső győztes Püspökmolnári gárdája megvédte tavalyi bajnoki címét. Végeredmény: 1. Püspökmolnári (Németh Árpád, Rodler Gábor, Kovács Károly), 2. Mesteri (Mórocz Ádám, Szabó László, Lórántffy Tibor), 3. Egervölgy (Barbalics Péter, Dobolán Gábor, Joó László).