2007.03.20. 03:28

Kettőnek sikerült

Körkép (tg) - Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság soros fordulójában a listavezető SZFSE, valamint az egyre meggyőzőbben teljesítő Szentgotthárd is nyert, a CVSE viszont kikapott.

Kisbér KC-Szombathelyi Főiskola SE 27:32 (14:13). - Kisbér, 250 néző, NB II-es kézilabda-mérkőzés, vezette: dr. Vattay, Horváth L.

SZFSE: Orbán - Horváth J. 6, Németh A. 1, Józsa, Szakács 3, Kovácsovics 6, Berta 3. Csere: VARGA (kapus), NÉMETH ZS. 12, Lepsényi 1. Edző: Bölöni Roland.

Nagy csatát láthattak a drukkerek. A rohanásban sokat hibázott mindkét csapat, ezért is hozott kiegyensúlyozott első félidőt a mérkőzés. Fordulás után azonban összeszedte magát a listavezető, és átvette az irányítást (37. perc: 15:18). A folytatásban aztán már nem engedték ki kezükből az előnyt a szombathelyiek, és végül biztosan nyertek. - Ifi: 25:34 (13:13). - Jók: Fehér 12, Vadász 9.

Szentgotthárdi KK-Komáromi AC 29:26 (14:12). - Szentgotthárd, 200 néző, NB II-es kézilabda-mérkőzés, vezette: Balaskó, Jüngling.

Szentgotthárd: MONEK 2 - Kocsis Gy. 4, TORMA 10, Tóth 4, Ernst A. 6, dr. Woth, Soltész 2. Csere: Luthár A., Gál (kapus), Vilics, Császár 1, Ernst P., Luthár T., Szloboda. Játékos-edző: Ernst Attila.

A hazaiak az első perctől kezdve uralták a mérkőzést, taktikusan játszottak, rendre három-négy góllal vezettek a tabellán harmadik Komárom ellen. A vendégek azonban nem adták fel, így a második félidő közepén ismét nyílt lett a mérkőzés (45. perc: 22:22). A hajrát azonban a hazaiak bírták jobban, és biztosan győztek. A Szentgotthárd jó formában van, idei negyedik meccsét is megnyerte. - Ifi: 25:34 (13:13). - Jók: Fehér 12, Vadász 9.

Celldömölki VSE-Ajka 21:28 (10:15). - Celldömölk, 150 néző, NB II-es kézilabda-mérkőzés, vezette: Rákóczi, Markhard.

CVSE: Dénes - Hegedűs, Koronczai 1, Ludvig, Rozmán 6, Mikás, Jakab 3. Csere: Kozma, Horváth (kapusok), Bakonyi, Lendvai 2, Sali 2, Egyed 7, Tóth A. Edző: Mátés István.

Katasztrofálisan kezdett a Celldömölk, a vendégek gyorsan tetemes előnyre tettek szert (22. perc: 3:10). Próbált felállni a padlóról a CVSE, ám a második játékrészt ismét az Ajka kezdte jobban (45. perc: 22). Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés, a hazaiak igyekeztek kozmetikázni az eredményen, ám kevés sikerrel. - Ifi: 25:36 (11:19).